امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۰۸:۱۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی از فردا پرداخت می شود

عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بالغ بر یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که از ۲۱ بهمن ماه قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی از روز سه شنبه بر اساس حروف الفبای نام خانوادگی پرداخت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید تقی نوربخش روز دوشنبه در آیین افتتاح بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی پیامبر اعظم (ص) کرمان با حضور معاون اول رییس جمهوری افزود: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بالغ بر یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که از ۲۱ بهمن ماه قابل پرداخت خواهد بود.

وی ادامه داد: مهمترین رسالت سازمان تامین اجتماعی بسط و توسعه امنیت اجتماعی برای نیروی مولد کشور است که همان جهت گیری مغفول در دهه اخیر بوده است.

وی با طرح این سووال که سازمان تامین اجتماعی که در گذشته یکی از حاشیه سازترین نهادها در کشور بود چگونه می توانست موجب بسط و توسعه امنیت اجتماعی باشد، گفت: این سازمان در حالی به دولت آقای روحانی واگذار شد که ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی انباشته، پنج هزار میلیارد تومان کسری بودجه و ۱۰ ماه تعویق در پرداخت به موسسات طرف قرارداد داشت.

وی اظهار کرد: حل مشکلات تامین اجتماعی در حالی انجام شد که هیچ موردی از جمله فروش اموال و املاک، استقراض و عدم ایفای تعهدات قراردادی را نداشته ایم.

نوربخش افزود: همچنین ۲۵ درصد افزایش مستمری بازنشستگان را نیز داشته ایم و در راستای طرح تحول نظام سلامت و پرداخت مستمری ها تا پایان آبان ماه امسال، اقدامات خوبی انجام شده است.

وی خروج از حاشیه ها و پرداختن به موضوع امنیت اجتماعی، مسایل درمانی و بیمه ای مردم را یکی از اقدامات این سازمان در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید ذکر کرد و گفت: ۱۰ ماه اخیر در هر ماه سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز و تامین منابع برای ایفای تعهدات پرداخت شده است.

وی توزیع عادلانه امکانات، رسیدگی به محرومان و حرکت برای رفع نیازهای آنها را از جمله اهداف انقلاب اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: این جهت گیری در دولت تدبیر و امید از سوی سازمان تامین اجتماعی در راس امور قرار گرفته است تا آرمان های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دهه پیشرفت و عدالت هرچه بهتر محقق شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: این سازمان در راستای موفقیت طرح تحول نظام سلامت نیز تلاش کرده است.

وی گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان در بخش درمان تخصیص تعهد داده شده و کاملا هماهنگ با طرح تحول نظام سلامت در کشور حرکت می کنیم.

وی به بهره برداری از سه طرح و آغاز ۳۶ پروژه در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: بهره برداری از بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی پیامبر اعظم (ص) (میلاد ۲) با ۳۰ هزار مترمربع زیربنا و صرف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار یکی از این طرح هاست.

 

منتشر شده در :2015/02/10 - 12:02|شناسه خبر: 3643 619 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه