امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۳۴:۱۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نباید در راه تولید و اشتغال غرض‌ورزی و سیاسی‌کاری صورت گیرد

وی استمرار در کار را یکی دیگر از رموز موفقیت در این عرصه دانست و گفت: عدم نظارت یکی از مشکلات اساسی است چرا که با این کار بسیاری از حرکت‌های ما به جهت سستی‌ها در میانه راه می‌ماند.

به گزارش پورتال خبری راه ملت :آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی دوشنبه شب در جشن بزرگ انقلاب در بزرگترین واحد تولیدی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بی‌عاری و بیکاری ذلت و نکبت به همراه خواهد داشت و تلاش و سختی‌ها و رنج و تحمل‌‌ها مایه عزت انسان است.

وی استقلال را یکی از شعارهای مهم انقلاب اسلامی دانست و افزود: هیچ جامعه‌ای مگر درپرتو کار و تلاش به استقلال و خودکفایی نمی‌رسد.

وی بیان کرد: شعار استقلال به معنای این است که نمی‌خواهیم دیگران برای ما تولید کنند و ما منابع خود را برای رشد آن‌ها بسوزانیم.

آیت الله ملک حسینی به جایگاه کار در اسلام اشاره کرد و گفت: جامعه بیکار، جامعه ای رو به افول و ذلیل شده است و در فرهنگ اسلام کار جایگاه رفیع و بلندی دارد.

وی با تقدیر از کارگران و کارآفرینان کهگیلویه و بویراحمد و با بیان اینکه بوسه بر دستان کارگران استان می زنم، اظهار داشت: جامعه‌ای که می‌خواهد خود را پیدا کند باید تعریفش از کارعوض شود و در استان خودمان به چنین رویکردی نیاز داریم.

وی تاکید کرد: باید برای ساختن و آبادانی کهگیلویه و بویراحمد باید به همه بخش‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری توجه داشته باشیم و حمایت کنیم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بر تلاش هرچه بیشتر برای توسعه استان تاکید کرد و افزود: استان‌های دیگر روزگاری با دلارهای ارزان پایه توسعه خود را بنا نهادند اما در استان ما به دلیل محرومیت‌های تاریخی که از دوران گذشته وجود داشت خلا‌ءها به خوبی پر نشد.

آیت الله ملک‌حسینی بیان داشت: گذشته کهگیلویه و بویراحمد باید برای آینده درس باشد تا بتوانیم استان خود را با این تجارب بهتر و بیشتر بشناسیم و در راه آبادانی آن گام برداریم و جامعه ای فعال در عرصه های مختلف داشته باشیم.

وی استمرار در کار را یکی دیگر از رموز موفقیت در این عرصه دانست و گفت: عدم نظارت یکی از مشکلات اساسی است چرا که با این کار بسیاری از حرکت‌های ما به جهت سستی‌ها در میانه راه می‌ماند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به برخی از سخت‌گیرهای بی‌جهت در قبال بازاریان و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: در بسیاری استان‌های دیگر این‌گونه نیست اما گاه می‌بینیم در استان ما برخی مسئولان برای این که خود را قاطع معرفی کنند قانون را خشک عمل می‌کنند اما در جاهای دیگر علاوه بر این که قانون رعایت می‌شود اما اگر تسامحی برای تسهیل در امور وجود داشته باشد روزنه ها را باز می‌گذارند.

آیت الله ملک‌حسینی افزود: اما برخی سخت‌گیری‌ها در استان به تعطیلی کار و بازار می انجامد که توصیه وحدت رویه به مسئولان داریم تا ببینند در استان‌های دیگر چگونه عمل می‌شود.

وی دقیق عمل کردن را به معنای خشک عمل کردن ندانست و افزود: وقتی وحدت رویه نباشد نسبت به برخی امور خشک و نسبت به برخی دیگر نرم عمل می‌کنیم.

وی همچنین دهه فجر را دهه شکرگذاری دانست و گفت: این دهه همچنین دهه فکر کردن است که چقدر با آرمانهای انقلاب فاصله داریم و برای کاهش این فاصله باید چه کنیم.

منتشر شده در :2015/02/10 - 03:02|شناسه خبر: 3655 608 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه