امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۳۳:۴۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دفاع مقدس عقبه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است/ نقش دانشجویان برای از بین بردن چهره پوشالی آمریکا بسیار اثر گذار است

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت:دفاع مقدس را باید به عنوان عقبه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد تا بتوان اثربخشی آن در عرصه‌های مختلف نظام نشان داد و آیندگان از این صحنه تاریخ ساز الگو بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی راه ملت، سردارپاسدارسیدمحمد باقرزاده دراولین کنگره استانی ۷۴ شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد دوهزار۴۰۰ شهید دانشجوی کشوربه دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کنگره های شهدا اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های معظم‌له این است که یادواره‌های شهدا را نباید به گونه‌ای برگزار کرد که  برای مخاطب تکراری شود.

تدبرو تفکر دو اصل برگزاری کنگره ها باشد

وی با بیان اینکه همیشه پشت حماسه تدبر و تفکر نهفته است و تا تدبر و تفکر نباشد ، حماسه به وجود نمی آید، اظهار کرد: مقام‌ معظم‌ رهبری در این خصوص از ما خواسته اند تا در برنامه‌ها و کنگره های شهداء تدبر را لحاظ کنیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح  سیره و زندگی شهدا را  زندگی پر از نور وهدایت برای آیندگان دانست و افزود:نباید با مقوله شهید و شهادت احساسی برخورد شود، بلکه باید نگاه  ما به سیره شهداء مقوله‌های ارزشی ، فرهنگی و تعقلی باشد.

باقرزاده به اهمیت انتقال مفاهیم و مبانی فرهنگی شهادت در جامعه تأکید کرد و گفت: اگر پیام به مخاطب خوب منتقل شود یعنی این‌که شما کارتان را خوب انجام دادید.

برنامه فرهنگی  بدون مفهوم برنامه ای بی تأثیر برای جامعه است

وی برنامه های برگزار شده بدون هدف را برنامه های بی مفهوم دانست وابراز کرد:گلایه ما این است که دردهای جامعه را چرا نمی‌توانیم با شهدا درمان کنیم و این یک مشکل است که ما این همه ستاره هدایت داریم و خود راه را گم کرده‌ایم.

فرهنگ ایثار و شهادت هویت ماست

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح  با بیان اینکه برخی از مشکلات عرصه‌های فرهنگی را باید در دانشگاه حل کرد گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به ما هویت می‌دهد، اگر یک ملت بخواهد در مقابل دشمنانش ایستادگی کند باید هویت داشته باشد، آن‌هم با فرهنگ قوی و غنی که از سیره شهدا به وجود آمده است.

وی با تأکید بر اینکه وقتی در یک کشور فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت حاکم باشد دشمن نمی تواند چشم طمع به آرمان ها و دست آوردهای آن کشورداشته باشد،ابراز کرد:این فرهنگ قرآن است و یکی از مصادیق فرهنگ قرآن، فرهنگ انقلاب فرهنگ ایثار و جهاد در جامعه است.

دفاع مقدس را باید به‌عنوان عقبه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران معرفی کنیم

باقرزاده با بیان اینکه ما به جنگ پاک معتقد هستیم،گفت:ما باید دفاع مقدس را به عنوان عقبه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  در جامعه معرفی کنیم تا اثربخشی آن در عرصه‌های مختلف نظام مشخص باشد و آیندگان از این صحنه تاریخ ساز الگو بگیرند.

شیپور جنگ مرد و نامرد را نشان خواهد داد

وی بیان کرد: وقتی وارد عرصه جهاد می‌شویم دو خط بیشتر نداریم که یکی خط شهادت‌طلبی و دیگری خط عافیت‌طلبی است، همانگونه که شهید چمران می گفت، وقتی شیپور جنگ نواخته ‌شود، مرد از نامرد مشخص خواهد شد.

فرهنگ چه پاک باشد و چه ناپاک؛ اثر خود را خواهد گذاشت

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به تعریف رسای رهبری در مورد فرهنگ اشاره کرد و گفت:رهبر معظم انقلاب فرمودند فرهنگ به مثابه هوا است وهمه نیازمند به آن هستیم و هیچکس نمی‌تواند آن را استنشاق نکند و به این ترتیب همه امروز نیازمند به فرهنگ ایثار شهادت در جامعه هستیم.

باقرزاده تاثیرات شخصیت امام و شهدا را موضوعی اجتناب ناپذیر درفرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت:حرف امروز جامعه باید فرهنگ ایثار و شهادت به مفهوم عام در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه در جنگ میزان صداقت‌ها و حقیقت‌ها مشخص و معلوم می‌شود که چه کسانی میدان‌دار هستندو چه کسانی فراری،گفت:جنگ صحنه ای از باورها و عقاید بود که خودی را ازبیگانه و دوست را از دشمن به همه ما نشان داد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به برخی از ابعاد شخصیتی امام راحل اشاره کرد و افزود: امام راحل چنان مقید به احکام اسلامی بود که حتی از گوشت حلال کشتارگاه فرانسه در طول دوران تبعید به دلیل نقض نکردن قانون کشور فرانسه، استفاده نکرد.

باقرزاده با بیان اینکه امروز که به فساد اقتصادی نگاه می‌کنیم جای تأمل دارد،ابراز کرد: اینگونه خطاها و مشکلات آن هم در کشوری که  به عنوان ام القرآی جهان اسلام لقب دارد انحراف از خط امام است که عده‌ای اکنون به این مرحله از فساد رسیده‌اند.

مسئولان عزم در کارها را فراموش نکنند

وی با اشاره به لزوم داشتن عزم در کارها برای پیشبرد اهداف انقلاب، تأکید کرد و افزود: امام با عزم ملی انقلاب، نهضت اسلامی را به پیروزی رساند و امروز باید ببینیم در سالی که مزین به عزم ملی است چه کار مفیدی توانسته‌ایم برای مردم و رو سفیدی در جلوی رهبر معظم انقلاب انجام دهیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مسئله عزم که رهبر معظم انقلاب بیان کردند را  بنا بر انجام عملی دانست و گفت:عزم با اراده فرق می‌کند، انسان گاهی اراده می‌کند بعضی کارها را، ولی انجامشان نمی‌دهد و به سرانجام نمی‌رساند اما وقتی عزم می‌کند به انجام کار، آن را تا پایان و حصول نتیجه انجام می‌دهد.

مدیریت جهادی همانند دستاوردهای دفاع مقدس است

باقرزاده با بیان اینکه مدیریت جهادی همان دستاوردهای دفاع مقدس است،خاطر نشان کرد: مدیریت جهادی به این معنا است که همه در یک مسیر و یک هدف واحد با حداقل‌ها، حداکثرها را به دست آوریم.

استکبار ستیزی در جان مسلمانان و انقلاب اسلامی رخنه کرده است

وی با بیان اینکه امروز به برکت امام و شهدا استکبارستیزی در جان ملت ایران رخنه کرده است،گفت:فشار تحریم‌های ناجوانمردانه غرب از بدو پیروی انقلاب تا کنون ملت را آبدیده‌تر کرد و اکنون اگر تحریم‌ها برداشته شود دیگر کار آمریکا ساخته است.

دانشجویان نقاب پوشالی ترس ازآمریکا را از چهره آن بردارند

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اکنون جبهه مبارزه با استکبار در منطقه از یمن تا سوریه گستردش یافته است، خطاب به دانشجویان گفت: امروز رسالت دانشجویان به عنوان فرماندهان جنگ نرم این است که نقاب پوشالی ترس از آمریکا را از چهره این رژیم پوشالی بردارند و ملت‌های آزادی خواه جهان را در برابر این قدرت توخالی متحد کنند.

منبع:بویرخبر

منتشر شده در :2015/02/17 - 04:02|شناسه خبر: 4175 634 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه