امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۳۴:۱۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جاسوسی مشترک سه کشور از مقامات ارشد ایران

یک سند فوق محرمانه و تازه منتشر شده توسط ادوارد اسنودن از جاسوسی مشترک رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس از مقامات ارشد ایران خبر می دهد.

هاآرتص نوشت: یک سند فوق محرمانه و تازه منتشر شده توسط ادوارد اسنودن از جاسوسی مشترک رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس از مقامات ارشد ایران خبر می‌دهد.

این سند فوق محرمانه که مربوط به سال ۲۰۱۳ همچنین نشان می‌دهد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نگرانند عملیات تهاجمی و پیشرفته سایبری غرب، ایران را قادر ساخته باشد که قابلیت‌هایش را با مطالعه و بررسی و نسخه برداری این تاکتیک‌ها، ارتقا دهد.

بعلاوه پایگاه اینترسپت که این سند را منتشر کرده اعلام کرده این سند را ادوارد اسنودن- پیمانکار سابق سازمان سیا- در اختیارش قرار داده است. بر اساس این سند آژانس امنیت ملی آمریکا به ویژه نگران آن است که قدرت سایبری ایران از طریق یادگیری طی حملاتی که علیه این کشور انجام شده، به طور فزاینده بالقوه شود.

در بخشهایی این سند آمده :حملات ایران در پاسخ به فعالیتهای غرب علیه بخش هسته‌ای ایران است و آژانس امنیت ملی آمریکا انتظار دارد این حملات ادامه یابد.

بر اساس این سند، جاسوسی از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را برای حمایت از تصمیم گیران سیاسی به عنوان یکی از طرح های مشترک و موفق آمریکا و انگلیس عنوان کرده است.

در بخشی از این سند مدعی شده،  حمله سایبری مخرب ایران به شرکت نفتی آرامکو در سال ۲۰۱۲ از اولین حملاتی بوده که آژانس امنیت ملی آمریکا رصد کرده است.

بر اساس مفاد سند، ایران یکی از قربانیان حملات سایبری مشابه علیه شرکتهای نفتی اش در سال ۲۰۱۲ بوده است./مهر

منتشر شده در :2015/02/22 - 11:02|شناسه خبر: 4448 781 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه