امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۵۷:۵۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نامه جدید نمایندگان کنگره آمریکا به اوباما درباره توافق با ایران

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور نگرانی خود را درباره روند پرونده هسته ای ایران مطرح کردند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به باراک اوباما، رئیس جمهور این کشور نگرانی خود را درباره روند پرونده هسته ای ایران مطرح کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی (http://democrats.foreignaffairs.house.gov) اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، ایلیوت انگل، عضو دمکرات مجلس نمایندگان و از اعضای برجسته این کمیته و سیصد و شصت و پنج نفر دیگر از نمایندگان نامه ای که به امضای اعضای هر دو حزب رسیده است، به رئیس جمهور آمریکا ارسال کردند.

این نامه یک روز بعد از جلسه استماعی ارسال شد که مقامات ارشد وزارت خارجه و خزانه داری درباره اینکه آیا شیوه ای که اوباما در پیش گرفته است، راه ایران را برای رسیدن به بمب اتمی می بندد یا نه، داشتند. در نامه ای که برای رئیس جمهور ارسال شده است، نگرانی های مربوط به اندازه برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران، همکاری نکردن ایران با بازرسان بین المللی و موضوع نیاز به بازرسی های سخت مطرح شده است.

در این نامه آورده شده است که بازدارندگی های قابل راستی آزمایی در خصوص برنامه اتمی ایران باید دست کم چند دهه برقرار باشد. در این نامه همچنین به نقش بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه و سابقه بد حقوق بشری ایران نیز اشاره شده است.

در نامه ای که به رئیس جمهور اوباما ارسال شده است، رویس و همکارانش نوشته اند: آمریکا منافعی طولانی در جلوگیری از رسیدن ایران به توانمندی سلاح های اتمی دارد. در بیست سال گذشته، کنگره تحریم های متعددی را علیه ایران وضع کرده است تا از چنین چیزی جلوگیری کند و در نهایت ایران مجبور شد وارد مذاکرات شود. در صورتی که توافقی با ایران به دست آید، برچیده شدن دائمی تحریم هایی که کنگره وضع کرده است، مستلزم طرحی خواهد بود که به تصویب برسد. در بازنگرنی این توافق کنگره باید متقاعد شود که شروطش برای بسته شدن همه راه ها برای ساخت بمب بسته شده است و این تنها کنگره است که می تواند برچیده شدن دائمی تحریم ها را بررسی کند. حل و فصل بحران اتمی با ایران همچنان برای امنیت ملی ما بسیار اهمیت دارد. در حالی که دولت آمریکا مشغول مذاکره با ایران است، ما نیز آمادگی داریم برای بررسی طولانی مدت بر امنیت ملی آمریکا و متحدانش، هرگونه توافق به دست آمده را ارزیابی کنیم. ما همچنان امیدواریم که راه حل سیاسی بتواند ایران را از رسیدن به سلاح اتمی بازدارد و مایلیم با شما برای رسیدن به چنین هدفی همکاری کنیم.

منتشر شده در :2015/03/24 - 07:03|شناسه خبر: 6644 616 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه