امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۱۳:۵۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

همایش سبک زندگی اسلامی ایرانی در دهدشت برگزار شد+ تصاویر

همایش سبک زندگی اسلامی ایرانی عصر دیروز با حضور مسئولین استانی و کشوری از جمله حجت الاسلام شیخ اندرزیان عضو حوزه و دانشگاه، دکتر ستار هدایت خواه نماینده سابق بویر احمد و دنا، و دکتر روازاده مدیر عامل موسسه طب سنتی اسلامی و تعداد زیادی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

راه ملت: همایش سبک زندگی اسلامی ایرانی عصر دیروز با حضور مسئولین استانی و کشوری از جمله حجت الاسلام شیخ اندرزیان عضو حوزه و دانشگاه، دکتر ستار هدایت خواه نماینده سابق بویر احمد و دنا، و دکتر روازاده مدیر عامل موسسه طب سنتی اسلامی و تعداد زیادی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

در این همایش ابتدا حجت الاسلام شیخ اندرزیان با معرفی کتاب خود با عنوان “سبک زندگی” ، با رویکرد آسیب شناسی به بیان نکاتی پیرامون سبک زندگی کنونی ما و تضاد های این سبک زندگی با زندگی اسلامی پرداخت.

اندرزیان مدیریت خوب از عمر و استفاده از زمان،رعایت حقوق در زندگی اجتماعی همچون حقوق زن و شوهر،حقوق فرزندان، حقوق مومنین و همسایه، عدم توکل و توسل به خداوند را از موارد مورد بحث در زمینه ی زندگی اسلامی دانستند و عنوان کردند متاسفانه در زمینه ی ازدواج هیچگونه آموزشی برای جوانان وجود ندارد که این خود یکی از دلایل دوری و جدایی میان سبک زندگی کنونی و سبک زندگی اسلامی میباشد.

اندرزیان با اشاره به حدیث پیامبر عواملی که باعث دوری انسان از زندگی اسلامی میشوند را، نافرمانی و بیهوده گری، ترک شکر و سپاس، میل به دنیا و ثروت اندوزی،چشم و هم چشمی و مسابقه برای دنیا، بغض و کینه ورزیدن عنوان کردند. وی همچنین دو عامل ” توحید و معاد” را نیاز اساسی زندگی اسلامی دانست و زندگی بدون این دو را زندگی غیر اسلامی عنوان کرد، ایشان همچنین در مورد پر خوری و تضاد آن با زندگی اسلامی خیلی از ظلم ها را محصول بدست آوردن شهوت شکم، میل به دنیا، و ثروت اندوزی دانستند. اندرزیان در مورد بحث انتخابات و کاندید های انتخاباتی و همچنین هجوم برخی افردا در نزدیکی ایام شروع انتخابات به حوزه  های مورد نظر این گفتمان را اشتباه دانستند و بیان کردند چرا برخی افراد فکر مینند نماینده مجلس آخرین مرحله ی کمال است؟ اندرزیان با طرح سوالی با عنوان “آیا این ارتباط برای خداست؟” گفت: اگر کسی مسئولیتی پذیرفت باید فقط برای رضای خدا باشد.

اندرزیان همچنین به عوامل و موضوعاتی همچون مراسمات عروسی، کم کاری، راند خواری، استخدام های با پارتی، دزدی، قتل ، زمین خواری و …. اشاراتی کردند و نماز خواندن در زمینی که غصبی میباشد را طبق سخن رهبری حرام خوانندند.

 

ستار هدایت خواه:خیلی از امور ما برگرفته از سبک زندگی غربی است؛ ما برای رسیدن به زندگی اسلامی باید از سبک زندگی غربی عبور کنیم

به گزارش راه ملت، در ادامه این همایش دکتر ستار هدایت خواه نماینده سابق شهرستان های بویر احمد و دنا، با اشاره به تلاش و صف آرایی غرب در جهت تغییر سبک زندگی اسلامی ایرانی عنوان کردند غرب به مدد پیشرفت ها، امکاناتی  و استعماراتی که داشته تلاش کرده است سبک زندگی غربی را در گوشه گوشه ی زندگی ما اعمال کند.

نماینده سابق بویر احمد و دنا، ویژگی های مهم سبک زندگی اسلامی را توحیدی محور بودن، کمال گرایانه بودن، هدفمندی، جامعیت و مسئولیت پذیری عنوان کرد و با توصیه ی به جوانان، ازدواج را یکی از عوامل رشد و شکوفایی انسان دانستند، ایشان همچنین دستورات اسلام را یکسری دستورات جامع از نظر مادی و معنوی عنوان کردند که این دستورات در جهت رسیدن انسان به غایت خلقت و نزدیکی به خداوند میباشند. هدایت خواه همچنین مسئولیت پذیری در برابر طبیعت را یکی از ویژگی های مهم زندگی اسلامی عنوان و استفاده ی بی رویه از طبیعت و منابع طبیعی را تهدیدی را توسعه و زندگی پایدار عنوان کردند.

در این مراسم همچنین دکتر روازاده مدیر عامل موسسه طب اسلامی با بررسی و بیان روش ها و راهکارهای سبک زندگی اسلامی به موضوع طب اسلامی اشاره و بیان کردند که بسیاری از بیماری ها کنونی با طب اسلامی قابل درمان و علاج میباشد. دکتر روا زاده همچنین عنوان کردند که سازمان بهداشت باید روزانه اطلاعات جدید در مورد بیماری ها و روش های درمان را در اختیار مردم قرار دهد تا علاوه بر پیشگیری سطح آگاهی مردم در خصوص بیماری ها بالاتر رفته و از بروز بیماری های خطرناک در حد امکان جلوگیری شود.

IMG-20150326-WA0008

IMG-20150326-WA0011

IMG-20150326-WA0007

IMG-20150326-WA0009

IMG-20150326-WA0010

 IMG-20150326-WA0006

IMG-20150326-WA0012

IMG-20150326-WA0013

IMG-20150326-WA0014

IMG-20150327-WA0000

منتشر شده در :2015/03/27 - 09:03|شناسه خبر: 6838 799 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه