امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۱۲:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کاهش ۲۲۶ میلیمتری بارش در دهدشت

کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد گفت: کمترین میزان بارندگی سال زراعی جاری مربوط به دهدشت با ۲۲۶ میلیمتر و بیشترین میزان بارش در استان نیز در سی سخت با ۵۸ میلیمتر افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال است.

راه ملت، ولی بهره مند افزود: میزان بارندگی سال زراعی جاری در دهدشت ۳۱۳ میلیمتر است .

وی بابیان اینکه میزان بارندگی سال زراعی گذشته در دهدشت ۵۳۹٫۸ میلیمتر بود، افزود: میزان بارندگی امسال در سی سخت نیز ۶۱۷٫۲ میلیمتر است.

شهر گرمسیری و قدیمی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله ۱۹۰کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

بهره مند ابراز داشت: میزان بارندگی سال زراعی گذشته در شهر سی سخت نیز ۵۵۹٫۲ میلیمتر گزارش شد.

شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا نیز با اقلیمی متفاوت جزو مناطق سردسیری استان با جمعیتی حدود ۱۲هزار نفر در ۳۵کیلومتری غرب یاسوج واقع است.

بهره مند میزان بارش امسال در یاسوج مرکز استان را با حدود ۱۱۷ میلیمتر کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶۳٫۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: میزان بارش سال زراعی گذشته در این شهر حدود ۶۸۰٫۳ میلیمتر بود.

کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد میزان بارندگی امسال را نیز در لیکک مرکز شهرستان بهمئی ۲۶۵٫۴ میلمیتر اعلام کرد.

وی از کاهش حدود ۱۷۸میلیمتری بارندگی در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در لیکک خبر داد و گفت: میزان بارندگی پارسال در این شهر ۴۴۴٫۲ میلیمتر بود.

بهره مند میزان بارندگی سال زراعی جاری در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران را با ۶۱ میلیمتر کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰۹٫۸ میلیمتر ذکرکرد.

وی یاداور شد: میزان بارش سال زراعی گذشته در این شهر نیز ۳۷۱٫۲ میلیمتر بود.

وی میزان بارندگی امسال در ایستگاه هواشناسی امام زاده جعفر گچساران را نیز ۲۶۱ میلیمتر اعلام کرد و افزود: گزارش ها از کاهش حدود ۱۴۰میلیمتری بارش در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال در این منطقه حکایت دارد.

بهره مند میانگین بلندمدت ۳۰ ساله بارندگی در سطح شهرهای مختلف یاسوج، سی سخت، دوگنبدان، دهدشت، لیکک و منطقه امام زاده جعفر را نیز به ترتیب ۸۲۴٫۸، ۶۹۱٫۴، ۴۴۹٫۴، ۵۰۲٫۷،۳۸۴٫۳ و ۴۴۲٫۱ میلیمتر اعلام کرد.

منتشر شده در :2015/04/06 - 12:04|شناسه خبر: 7465 710 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه