امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۴۵:۱۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بیمه ی دندانپزشکی برای افرادزیر ۱۴ سال

راه ملت، رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان اعلام کرد که برای نخستین‌بار خدمات دندانپزشکی برای افراد زیر ۱۴سال تحت پوشش بیمه سازمان سلامت ایران قرار گرفت. محسنی بندپی که چند روز قبل به‌عنوان رئیس سازمان بهزیستی معرفی شده و اکنون منتظر تعیین جانشین خود در سازمان بیمه سلامت ایرانیان است، گفت: از این پس خدمات […]

راه ملت، رئیس سازمان بیمه سلامت ایرانیان اعلام کرد که برای نخستین‌بار خدمات دندانپزشکی برای افراد زیر ۱۴سال تحت پوشش بیمه سازمان سلامت ایران قرار گرفت.

محسنی بندپی که چند روز قبل به‌عنوان رئیس سازمان بهزیستی معرفی شده و اکنون منتظر تعیین جانشین خود در سازمان بیمه سلامت ایرانیان است، گفت: از این پس خدمات دندانپزشکی در قالب آموزش، پیشگیری، فلورایددرمانی، جرم‌گیری و پرکردن دندان در تعهدات بسته خدمات بیمه سلامت قرار دارد.

از سویی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز با تأکید بر ضرورت اقدامات عملی در توجه به بهداشت دهان و دندان در بین کودکان گفت: با توجه به ضرورت این امر در زمان بررسی بودجه۹۴ تاحدودی نگاه ویژه‌ای به سلامت دهان و دندان در افراد زیر ۱۴سال درنظر گرفته شد.

حسین‌علی شهریاری با تاکید بر اینکه توجه به سلامت دهان و دندان در کودکی منجر به کاهش خطرات در بزرگسالی شده و می‌تواند به جلوگیری از صرف هزینه‌ها در این خصوص کمک کند، گفت: در هیچ‌کجای دنیا خدمات دندانپزشکی به‌صورت صددرصد تحت پوشش بیمه نیست چراکه هزینه‌های زیادی دارد. در این راستا بهداشت باید بیشترین سرمایه‌گذاری را در سلامت دهان کودکان انجام دهد و با ارائه آموزش مراقبت از دهان و دندان مانع از بروز آسیب‌های جدی در سنین بزرگسالی شود.

منتشر شده در :2015/04/18 - 10:04|شناسه خبر: 8049 762 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه