امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۳۸:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایران رتبه ی سوم تورم در جهان را کسب کرد

میزان نرخ تورم برخی کشورها در سال ۲۰۱۴ عبارت است از: ترکیه ۸٫۹ درصد، روسیه ۷٫۸ درصد،‌ پاکستان ۷٫۲ درصد، اندونزی ۶٫۴ درصد،‌ هند ۶٫۴ درصد،‌ افغانستان ۴٫۶ درصد،‌ قطر ۳ درصد، کویت ۲٫۵ درصد،‌ انگلیس ۱٫۵ درصد،‌ آمریکا ۱٫۶ درصد، آلمان ۰٫۹ درصد و فرانسه ۰٫۵ درصد.

راه ملت، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک جهانی نشان می‌دهد به‌رغم کاهش قابل توجه نرخ تورم در ایران این کشور همچنان یکی از بالاترین نرخ های تورم را در جهان دارد.

 

در رده‌بندی ۱۴۳ کشور جهان از نظر نرخ تورم در سال ۲۰۱۴ رتبه سوم جهان به ایران اختصاص داشته است. تنها دو کشور مالاوی و بلاروس تورم بیشتری از ایران در این سال داشته‌اند.

 

بانک جهانی نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۴ را ۱۷٫۲ درصد اعلام کرده است. ایران با تورم ۳۹٫۳درصدی در سال ۲۰۱۳ رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده بود که بدین ترتیب در سال ۲۰۱۴ توانسته است یک پله جایگاه خود را در رده‌بندی کشورهای جهان از نظر نرخ بالای تورم بهبود ببخشد.

 

مالاوی با تورم ۲۴٫۴درصدی در صدر این رده‌بندی قرار گرفته و بلاروس با تورم ۱۸٫۱درصدی در رتبه دوم قرار گرفته است. پس از ایران کشورهای غنا با تورم ۱۵٫۵درصدی و مغولستان با تورم ۱۳درصدی به‌ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

اوکراین، مصر، اروگوئه، ترکیه و نپال نیز از نظر میزان نرخ تورم خود در رتبه‌های ششم تا دهم جهان قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش ۲۲ کشور جهان در سال ۲۰۱۴ تورم منفی داشته‌اند.

به گزارش تسنیم، میزان نرخ تورم برخی کشورها در سال ۲۰۱۴ عبارت است از: ترکیه ۸٫۹ درصد، روسیه ۷٫۸ درصد،‌ پاکستان ۷٫۲ درصد، اندونزی ۶٫۴ درصد،‌ هند ۶٫۴ درصد،‌ افغانستان ۴٫۶ درصد،‌ قطر ۳ درصد، کویت ۲٫۵ درصد،‌ انگلیس ۱٫۵ درصد،‌ آمریکا ۱٫۶ درصد، آلمان ۰٫۹ درصد و فرانسه ۰٫۵ درصد.

منتشر شده در :2015/04/20 - 01:04|شناسه خبر: 8179 927 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه