امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۴۴:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نوبخت: دولت با استانی شدن انتخابات موافق است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس که روزگذشته کلیات آن به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید،نیازمند تغییر است.

راه ملت، محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در گچساران افزود: دولت با کلیات این طرح موافق است اما تبصره و ماده های آن باید بازنگری شود.

وی بدون اشاره به استانی خاص تصریح کرد: بعضی از استان های کشور شرایط اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارند.

نوبخت ابرازامیدواری کرد: با اصلاحاتی که در این طرح ایجاد می شود بتوان این اشکالات را رفع کرد.

برخی نمایندگان مجلس می گویند:طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث می شود تا هزینه های تبلیغات جهت گیری شفاف تری داشته باشد.

وکلای ملت معتقدند:در صورت اجرایی شدن این طرح فرایند انتخابات به گونه ای پیش خواهند رفت که احزاب و گروه های سیاسی قدرت عمل بیشتری پیدا می کنند.

به گفته کارشناسان هدایت تصمیمات مجلس به سوی مسایل ملی و مهمتر به جای موضوعات محلی و شخصی از دیگر مزایای اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه با ۱۴۴ رای موافق، ۷۳ رای مخالف و ۴ رای ممتنع کلیات طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی را تصویب کردند و این طرح برای رفع ابهامات ، به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارجاع داده شد./ایرنا

منتشر شده در :2015/04/23 - 08:04|شناسه خبر: 8472 845 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه