امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۰۳:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت استان؛ عقد و تمدید قرارداد الکترونیکی شد

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت استان گفت: در راستای توسعه خدمات الکترونیک و به منظور تسهیل انعقاد قرارداد با پزشکان و مؤسسات متقاضی همکاری با سازمان بیمه سلامت ، فرآیند عقد و تمدید قرارداد به صورت الکترونیکی امکان پذیر شد.

به گزارش راه ملت و به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت؛ جهانتاب افزود: با توجه به حرکت پیشگام سازمان بیمه سلامت در راستای دستیابی به دولت الکترونیک، درخواست عقد و تمدید قرارداد مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به صورت غیرحضوری در دستور کارسازمان قرار گرفته و از این پس مراکز سلامت می توانند تقاضای عقد و یا تمدید قرارداد خود را به صورت الکترونیکی به ادارات بیمه سلامت شهرستان ها و یا اداره کل بیمه سلامت استان ارسال نمایند.

وی افزود: مراکز سلامت در سامانه اختصاصی به نشانی eservices.ihio.gov.ir/psc2 ثبت نام و پس از بررسی های اولیه، قرارداد آنها ثبت و در اسرع وقت فعال می شود .راهنمای این فرایند در زیر سامانه PSC2 سامانه شرکای کاری به صورت لینک قرار داده شده است.ایشان دسترسى مستقیم مراکز سلامت به ادارات بیمه سلامت در سطوح استانی و شهرستانی، تسهیل در تعاملات فیمابین ادارات بیمه سلامت و مؤسسات طرف قرارداد، صرفه‌جویى در زمان، و …. را از مزایای این طرح برشمرد.
جهانتاب تاکید کرد: سایر بخش‌های فرایند اداری انعقاد قرارداد از طریق مراجعه حضوری کارشناسان بیمه سلامت به محل مؤسسه به منظور بازدید اولیه، صحت سنجی، تکمیل اطلاعات ثبت شده و مستندات مربوطه و متعاقبا تنظیم قراردادنامه، آموزش اولیه، امضای قراردادنامه و صدور ابلاغیه آغاز کار حسب ضوابط و طبق روال، متعاقبا انجام خواهد شد، همچنین ثبت شماره حساب بانکی پزشک و مؤسسات و پرداخت هزینه نسخ مربوطه منوط به طی مراحل اداری انعقاد قرارداد، تایید نهایی آن و امضای قراردادنامه خواهد بود و به طور کلی به جای اینکه پزشک یا مؤسسه در محل اداره بیمه سلامت حضور یابد، کارشناسان سازمان بیمه ملزم به مراجعه به مراکز سلامت هستند.

وی در پایان گفت: مکاتبات و هماهنگی های لازم در خصوص اطلاع رسانی موضوع، با سازمان های مرتبط از جمله سازمان نظان پزشکی استان به عمل آمده است.

منتشر شده در :2023/06/07 - 09:06|شناسه خبر: 85030 97 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه