امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۲:۱۲:۴۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نماینده بویراحمد خواستار تسریع در روند اجرای جاده پاتاوه-دهدشت شد

استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف پتانسیلها و ظرفیت های خوبی دارد اما در رابطه با شاخص های توسعه در رتبه آخر کشور قرار دارد که نیازمند توجه بیش از پیش دولت تدبیر و امید است

راه ملت، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تسریع روند اجرایی محور پاتاوه-دهدشت ضرورت دارد.

محمد زارعی در شورای برنامه ریزی استان با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، افزود: احداث این محور مسیر مرکز کشور به تندر امام خمینی(ره) را ۲۷۰ کیلومتر کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه هر گونه سرمایه گذاری در این محور می تواند کمک قابل توجهی به استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور داشته باشد، بیان کرد: انتظار می‌رود دولت ‌و ‌وزارت راه و شهرسازی در زمینه اختصاص اعتبار لازم به این پروژه توجه لازم را داشته باشند.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد کریدور جنوب به شمال است اما شاخص‌ بزرگراه در این استان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است که دولت باید در این زمینه کمک ها و توجه بیشتر داشته باشد.

زارعی با بیان اینکه ۱۰ درصد آب‌های سطحی کشور در این استان است، تصریح کرد: در سالهای گذشته در این استان شرایط برای احداث سد فراهم بود اما این موضوع محقق نشد.

وی اضافه کرد: مناطق حفاظت شده محیط زیست در منطقه حفاظت شده دنا در برخی مناطق در زندگی مردم تداخل ایجاد کرده بطوری که هرگونه توسعه، عمران و آبادی در این مناطق با چالش مواجه شده است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استان کهگیلویه و بویارحمد کلکسیونی از زیبایی ها و ظرفیت های طبیعی است که می تواند در توسعه استان و حتی کشور تأثیر گذار باشد.

زارعی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف پتانسیلها و ظرفیت های خوبی دارد اما در رابطه با شاخص های توسعه در رتبه آخر کشور قرار دارد که نیازمند توجه بیش از پیش دولت تدبیر و امید است./ایرنا

منتشر شده در :2015/04/24 - 03:04|شناسه خبر: 8511 711 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه