امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۳۰:۴۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سهم زنان استان در فعالیت های سیاسی یک درصد است!/ نزدیک به ۵۰ درصد زنان کهگیلویه و بویراحمد را مشکلات بهداشتی تهدید می کند

بالا رفت سن ازدواج، افزایش طلاق، افسردگی و مشکلات بهداشتی آسیب‌های اجتماعی هستند که زنان استان کهگیلویه و بویراحمد را به شدت تهدید می‌کنند.

راه ملت: به نقل از فارس، زهرا زمانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره اینکه زنان به دلیل ارتباط با گروه‌های سنی مختلف از بهترین گروه‌های اجتماعی به شمار می‌آیند، اظهار کرد: امروزه برای محقق شدن عدالت اجتماعی به زنان توجه بیشتری شود.

عضو شورای اسلامی شهر یاسوج به وضعیت زنان استان اشاره کرد و گفت: زنان استان در فعالیت‌های فرهنگی، حضور در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حضور موفقی دارند، ضمن اینکه نیاز است به زنان در سطوح مدیریتی بیشتر توجه شود.

وی مشارکت زنان استان در فعالیت‌های سیاسی را کمتر از یک درصد دانست و عنوان کرد: ۸۷ درصد از زنان استان در حوزه اقتصادی غیرفعال هستند که فعال نبودن تعاونی زنان مهم‌ترین دلیل پایین بودن مشارکت زنان در حوزه اقتصادی است.

این مسئول با اشاره به اینکه امکانات لازم برای زنان استان فراهم نیست، افزود: پایین بودن سرانه فضای ورزشی و نبود سالن‌های ورزشی ویژه بانوان مهم‌ترین مشکلات زنان استان است که باید مسئولان استان توجه ویژه به این مشکلات داشته باشند و در جهت رفع آنان نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

زمانی با بیان اینکه نگاه جامعه به زنان در حال توسعه است و توجه به این قشر نسبت به گذشته تفاوت زیادی کرده است، گفت: زمینه اشتغال زنان از طریق اعطای وام خوداشتغالی فراهم شود تا زنان سهم بسزایی در پیشرفت اقتصاد استان داشته باشند.

عضو شورای شهر یاسوج به وضعیت زنان در جوامع روستایی و عشایری استان اشاره کرد و افزود: ۴۸ درصد زنان در جوامع روستایی و عشایری زندگی می‌کنند که به دلیل پایین بودن سطح سواد با مشکلات بهداشتی زیادی مواجه هستند.

وی تصریح کرد: بالا رفت سن ازدواج، افزایش طلاق، افسردگی و مشکلات بهداشتی آسیب‌های اجتماعی هستند که زنان استان کهگیلویه و بویراحمد را به شدت تهدید می‌کنند.

 

منتشر شده در :2015/09/28 - 11:09|شناسه خبر: 16042 945 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه