امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۲۲:۱۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فتوای جدید در کویت:فوت براثر ایدز شهادت است!/ازدواج با بیمارمبتلا به ایدز جایز است!

وزارت اوقاف و امور اسلامی کویت در جدیدترین فتوای خود اعلام کرد: کسی که به سبب بیماری ایدز بمیرد، شهید است.

در متن این فتوا آمده است: هرکس به سبب بیماری ایدز فوت کند، از شهدای آخرت محسوب می‌شود و باید در دنیا غسل داده شده و همانند دیگر متوفیان کفن شود. وزارت اوقاف کویت در صدور این فتوا به حدیثی از پیامبر(ص) به نقل از صحیح بخاری با مضمون «کسی که به درد شکم بمیرد و کسی که به طاعون بمیرد شهید است»، استناد جسته است.

مرکز وابسته به بخش صدور فتوا و مطالعات شرعی کویت در پاسخ به استفتایی که درباره ایدز به این مرکز فرستاده شده، عنوان کرده است: ازدواج بیمار مبتلا به ایدز با شخص سالم به واسطه رضایت او مادامی که هر طرف از حال طرف دیگر آگاه باشد، جایز بوده و واجب است شخص سالم از عفونت طرف دیگر تا حد امکان دوری جوید. وزارت اوقاف کویت همچنین در این استفتا تشریح کرده است: سرپرست و قیم بیمار مکلف است در صورتی که بیمار از مداوا استنکاف کند، نسبت به مداوای او اقدام کند.

در این فتوا درباره حکم اینکه بیمار مبتلا به ایدز مداوای پزشکی ارائه شده از سوی بیمارستان بیماری‌های واگیردار را نپذیرد، آمده است: بر بیمار واجب است که نسبت به مداوا و روش‌های مداوا اقدام کند و ناامیدی از خدا و رحمت خدا جایز نیست بلکه شایسته است امید به شفا باقی بماند. سرپرست و قیم بیمار مکلف است نسبت به مداوای بیمار در مورد بیماری‌های عفونی و اقدامات پیشگیرانه اقدام کند.

منتشر شده در :2015/04/22 - 05:04|شناسه خبر: 8371 723 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه