امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۵۲:۵۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

انتصاب رئیس جدید پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد.

‌به گزارش راه ملت و به نقل از تابش آنلاین؛طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید نصراله افتخاری به عنوان رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.

پیش از این محسن فرزین عضو هیئت علمی دانشگاه،از مهرماه ۱۴۰۱ ریاست این پارک را برعهده داشت.:

محمدعلی زلفی گلی در حکم انتصاب افتخاری نوشت:

با توجه به تعهد، تخصص و تجربه جناب‌عالی و با عنایت به پیشنهاد معاون فناوری و نوآوری به موجب این حکم به مدت چهار سال به عنوان رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد منصوب می‌شوید.

امید است با توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی، نقش شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نوآوری به ویژه توسعه پارک و مراکز رشد و حل مشکلات پیش روی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان مستقر در پارک ایفا کنید.

در ادامه حکم وزیر نوشت که انتظار داریم تعامل و تکامل هم‌افزا با استانداری، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی، صنایع خصوصی و دولتی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پارک به منظور ارتقای کمی و کیفی خدمات مورد نیاز توسعه کسب و کار شرکت ها و واحدهای فناور، بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری برای ظهور و بروز نوآوری و مشارکت و ایفای نقش موثر در ارتقای زیست بوم نوآوری و فناوری منطقه در اولویت کارهای اجرایی قرار گیرد.

«همچنین طراحی ساز و کار لازم جهت تربیت نیروی انسانی متخصص در سطوح و حوزه های مختلف مورد نیاز پارک علم و فناوری، توجه ویژه به معضل بیکاری و تلاش برای ایجادطرح‌های اشغال زایی دانش بنیان و تغییر فرصت کار جونی به کار آفرینی، تدوین سازو کار علمیاتی جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی فناوری و نوآوری و رصد فناوری های نوظهور، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و غیر دولتی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان، تلاش در جهت اموریت گرایی پارک و ایجاد قطب‌های فناوری، سیاستگذاری، برنامه ریزی و جذب فن آموز، دستیار و پسادکتری فناوری و مهندسی پروژه‌های کلان فناوری و تبدیل آنها به ریز پروژه‌ها واگذاری آنها به شرکت‌های دانش‌بنیان جهت اجرا از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد».

براساس این گزارش سیدنصراله افتخاری دانش آموخته رشته تحصیلی دکترای مهندسی عمران گرایش مهندسی زلزله از دانشگاه علم و صنعت ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج با مرتبه استادیار است. از سوابق اجرایی افتخاری می توان به ریاست دانشکده صنعت و معدن چرام دانشگاه یاسوج از دیماه ۱۴۰۰ تاکنون اشاره کرد.

منتشر شده در :2024/05/26 - 11:05|شناسه خبر: 91374 48 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه