امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۶:۵۸:۱۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

۸۰ درصد عسل تولیدی کهگیلویه و بویراحمد صادر می‌شود

محمد‌جعفر طالبیان‌پور با اشاره به ظرفیت بالای کهگیلویه و بویراحمد در تولید عسل اظهار کرد: ۸۰ درصد عسل تولید شده در استان دارای کیفیت بالاست. وی عنوان کرد: بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ زنبور‌دار در استان وجود دارد و حدود سه هزار نفر در حرفه زنبور‌داری مشغول به کار هستند. معاون بهبود تولیدات دامی جهاد […]

محمد‌جعفر طالبیان‌پور با اشاره به ظرفیت بالای کهگیلویه و بویراحمد در تولید عسل اظهار کرد: ۸۰ درصد عسل تولید شده در استان دارای کیفیت بالاست.

وی عنوان کرد: بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ زنبور‌دار در استان وجود دارد و حدود سه هزار نفر در حرفه زنبور‌داری مشغول به کار هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد وضعیت تولید عسل در سال‌جاری را مطلوب ندانست و گفت: سال گذشته از هر کندوی عسل بین ۱۵ تا ۲۰ کیلو عسل به دست آمد و میزان عسل تولید شده در سال گذشته ۷۹۰ تن بود.

این مسئول با بیان اینکه سرشماری جدید وضعیت کندوی زنبور عسل و تولید عسل  از اول مهر ماه امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: این سرشماری با هدف بررسی تعداد افراد شاغل در حرفه زنبورداری، وضعیت تعداد کندوی‌های عسل، وضعیت تولید عسل و میزان اشتغال انجام می‌شود و به مدت یک هفته نیز ادامه خواهد داشت.

طالبیان‌پور خاطرنشان کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده تولید عسل به دلیل وضعیت نامناسب بارندگی و آب و هوا نسبت به سال قبل کاهش داشته دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سرشماری سال گذشته ۹۲ هزار کندوی عسل مدرن و طبیعی شناسایی شد، افزود: سرانه مصرف عسل در استان ۱,۵ کیلوگرم است.

وی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد عسل تولید شده استان به سایر استان‌ها صادر می‌شود اما به دلیل قیمت بالا بازاریابی عسل با مشکل مواجه است.

این مسئول عنوان کرد: خشکسالی، وجود ریزگردها، کاهش بارندگی در مناطق سردسیری، عدم وجود نقدینگی و نبود بازار مناسب برای فروش عسل مرغوب و با کیفیت استان از مشکلات تولید عسل در کهگیلویه و بویراحمد است.

طالبیان‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر یارانه برای خرید نهاده‌ها به زنبور‌داران پرداخت نمی‌شود که ضروری است یارانه برای خرید این نهادها به زنبورداران داده شود.

۲۶۱۱۵۲۸_۴۲۶

منتشر شده در :2014/09/22 - 11:09|شناسه خبر: 178 895 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه