امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۳:۰۱:۰۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ضیافت شام یک مقام ارشد دولتی+سند

در حالی که قرار است فردا انتخابات رئیس شورای عالی استان ها برگزار شود، ارسال دعوتنامه و ضیافت شام با حضور یکی مقامات ارشد دولت برای رای دهندگان این انتخابات موجب بروز ابهاماتی شده است.

فردا یازدهم دی ۱۳۹۳  رئیس شورای عالی استانها در دومین دوره چهارساله چهارم، طی انتخاباتی در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی مشخص می شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران بیش از ۱۲ سال است که مدیریت راس شوراهای اسلامی کشور را نیز بر عهده و دارد فردا یکی از کاندیداهای مطرح است. رقیب چمران در این دوره از انتخابات شورای عالی استان ها غلامرضا بصیری پور رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی است که دوره گذشته نیز وارد گود رقابت با چمران شد اما توفیقی کسب نکرد.

بصیری پور در این دوره ظاهراً در پی کسب حمایت دولت از کاندیداتوری خود در رقابت فردا است و بر همین اساس دعوتنامه ای برای روسای شوراهای استانها- که رای دهندگان انتخابات فردا هستند – ارسال کرده است.بر اساس این دعوتنامه، روسای شوراهای استانی قرار است در ضیافت شامی با حضور آقای نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دفتر این مقام دولتی شرکت کنند.

برگزاری این ضیافت شام در دفتر معاون رئیس جمهور با توجه به این که شوراهای اسلامی نهادی غیردولتی تلقی می شود، ابهاماتی را به وجود آورده است.موضوع این ضیافت، بررسی مشکلات شوراهای اسلامی عنوان شده و به نظر می رسد در صورتی که معاون محترم رئیس جمهور قصد کمک و همراهی در این خصوص را داشته باشد، علی القاعده می بایست این دعوت از کانال رسمی و ریاست شورای عالی استان ها یعنی مهدی چمران صورت می گرفت نه رئیس شورای یک استان که در انتخابات فردا نیز کاندیدا شده است.

با توجه به این که دعوتنامه مذکور از جانب آقای بصیری پور امضا و ارسال شده، موضع معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در خصوص اطلاع یا عدم اطلاع از این دعوت و ضیافت شام، موجب رفع شابه دخالت دولت در انتخابات فردا خواهد شد.

گفتنی است در جریان انتخابات اخیر ریاست شورای اسلامی شهر تهران نیز مداخلاتی از سوی برخی مقامات و دستگاه های دولتی صورت گرفت که با واکنش شدید اعضای شورا مواجه گردید و مهدی چمران در ان انتخابات با ۱۸رای در برابر ۱۳ رای توانست از کاندیدای مورد حمایت دولت پیشی گرفته و دوباره کرسی ریاست شورای تهران را از آن خود کند.  /افکار نیوز

 

منتشر شده در :2015/01/01 - 04:01|شناسه خبر: 2609 1128 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه