امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۷:۵۷:۵۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

روحانی: اینکه می‌گویند تحریم ایران را پای میز مذاکره آورده دروغ است/ملت ایران از فشار و تحریم نمی‌ترسد

رئیس‌جمهور گفت: اینکه می‌گویند ایران به خاطر تحریم‌ پای میز مذاکره آمد، دروغ می‌گویند؛ اگر فکر می‌کنید ایران به خاطر تحریم تسلیم شده چرا به تحریم ادامه نمی‌دهید.

به گزارش راه مت به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جمع راهپیمایان تهرانی در میدان آزادی ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن اظهارداشت: اکنون ۳۶ سال از خواست مردم برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی گذشته اما هنوز آرمان ملت ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو آرمان و ارزش در کنار خود دارد تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی و دین‌سالاری دو آرمان و ارزش هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند چراکه جمهوری اسلامی تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است.

آرمان‌ها و اصول انقلاب تغییرناپذیر است

روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی تجلی حکومت خداوند در قامت ملت رشید است، جمهوری اسلامی اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است که باید بدانیم ریشه‌های انقلاب، آرمان‌ها و اصولمان تغییرناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرای آن چیزی مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق رای خواهد بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به فرمایش بنیان‌گذار کبیر انقلاب مبنی براینکه جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد افزود: اسلامیت ما عین جمهوریت و جمهوریت ما عین اسلامیت است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است که همه باید به این نظام احترام بگذاریم و خواهیم گذاشت چراکه خواست ملت در کنار نظام جمهوری اسلامی استقلال بود و مردم در طول سال‌ها برای استقلال مبارزه کردند.

استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم که آسان از دست بدهیم

وی افزود ما استقلال را آسان به دست نیاوردیم تا آسان از دست بدهیم. استقلال به معنای بیگانه‌ستیزی و بیگانه‌هراسی نیست. استقلال به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده‌ایم. اراده مردم حاکم است. نخواهیم گذاشت هیچ ابر قدرتی در اراده ملی ملت بزرگ ایران تاثیر بگذارد.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در میدان جنگ از استقلال دفاع کردیم در پای میز مذاکره هم از استقلالمان دفاع کرده‌ایم و دفاع خواهیم کرد. آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می‌جنگیدند پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان در جبهه‌های نبرد بودند. هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست. امروز هم آنها که در میدان دیپلماسی مشغول مبارزه هستند همه ملت بزرگ ما و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می‌کنند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند یعنی صهیونیست‌ها همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند اما دنیای امروز به خیانت آنها پی برده است مخصوصا بعد از جنایت‌هایی که در ماه‌های گذشته در غزه مرتکب شده است و همواره جانیان صحنه در منطقه ما بودند.

وی افزود: سومین خواست ملت ما آزادی بود. جمهوریت بدون آزادی معنا ندارد. اسلام و اسلامیت هم در کنار آزادی است. وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی به انسجام ملی خود ادامه می‌دهد. تنوع افکار و سلایق خود تحلیل‌ها بلامانع است اما در منافع و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم. امروز هم مانند ۳۶ سال پیش باز هم فریاد می‌زنیم استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما از آن همه ملت ایران است نه مربوط به قشر خاصی است و نه مربوط به جناح خاصی. ملت یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند. امروز هم همه باید یکپارچه از منافع این مردم و منافع نظام جمهوی اسلامی ایران به خوبی دفاع کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: انقلاب برای تغییر اسم نبود. انقلاب برای تغییر رسم‌ها بود. انقلاب برای زدودن رسوماتی بود که عدالت یا آزادی و ارزش‌های دینی را نادیده می‌گرفت. امروز هم خواسته مردم ما نسل جوان ما همان خواسته ۳۶ ساله ملت بزرگ ایران است.

وی افزود: مردم ما در سال گذشته با آرای خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند. این دولت متعهد به رای مردم و وفادار به وعده‌های خود تا پایان خواهد بود. مسیر و راه خود را ادامه می‌دهد تا یکی بعد از دیگری وعده‌های خود را عملیاتی خواهد کرد در زمینه اقتصادی، در زمینه فرهنگی، رفاه اجتماعی پیام قوت، تدبیر و امید با حمایت مردم و با حمایت و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است.

وی در ادامه گفت: اینکه می‌گویند ایران به خاطر تحریم‌ پای میز مذاکره آمد، دروغ می‌گویند؛ اگر فکر می‌کنید ایران به خاطر تحریم تسلیم شده چرا به تحریم ادامه نمی‌دهید، درغگویی را کنار بگذارید فکر نکنید ملت ایران از فشار و تحریم می‌ترسد.

روحانی تصریح‌کرد: امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند، طرف مقابل باید به تحریم‌ها پایان دهد.

منتشر شده در :2015/02/11 - 01:02|شناسه خبر: 3712 502 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه