امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۳۹:۱۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

قرق کوه ممبل دیشموک تا ۳۰ اردیبهشت سال آینده

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: کوه ممبل دیشموک تا ۳۰ اردیبهشت ۹۴ قرق است.

به گزارش فارس ، قدرت‌الله آویزش عصر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های منابع طبیعی دیشموک اظهار کرد: ۱۲۰ هکتار از مراتع شهر دیشموک زیر کشت گیاهان دارویی از نوع آنغوزه رفته است.

وی ادامه داد: در خصوص بحث تعادل دام و مرتع با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های سازمان جنگلها و مراتع کشور به تبع آن منابع طبیعی معمولا هر ساله به جهت توسعه فضای سبز و جلوگیری از فرسایش خاک اقدام به درختکاری است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه اضافه کرد: منابع طبیعی در عرصه‌هایی که به‌ صورت عریان، یا در سنوات گذشته بر اثر سیلاب و ورود بیش از حد دام و یا توسط افراد مخرب و تخریب‌کنندگان از بین رفته، در همین راستا طی چند ماه گذشته با هماهنگی که با نمایندگان مردم و شورای شهر دیشموک داشت، اقدام به کشت گیاهان دارویی در ۱۲۰ هکتار در کوه ممبل شهر دیشموک کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان کهگیلویه در سنوات گذشته  یکی از شهرستان‌هایی بوده که در زمینه کشت گیاهان دارویی،  اقدامات خوبی انجام داده این کار نیز از این دست اقدامات به شمار می‌رود.

این مسئول متذکر شد: منابع طبیعی در بحث توسعه جنگل‌کاری در نوع بادام کوهی در شهرستان کهگیلویه دارای رتبه خوبی بوده است.

آویزش تشریح کرد: امیدواریم به صورت نمادین و الگو، این طرح را به صورت فرهنگسازی و با تعامل مردم و همکاری مسئولان که یکی از اهداف مهم منابع طبیعی است، اجرا کنیم.

وی یادآور شد: رشد و شکوفایی، حفظ و حراست از منابع طبیعی، کشت آنغوزه در مراتع، از اهداف منابع طبیعی است که نقش بسزایی در جلوگیری از فرسایش خاک دارد.

این مسئول در پایان توضیح داد: منابع طبیعی مخالف دامداری نیست و در راستای خدمت‌رسانی به  مردم و با  تعامل آنها کوه ممیل شهر دیشموک را تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۴ قرق کرده و اجازه چرای دام در این منطقه را نخواهند داشت

منتشر شده در :2015/02/25 - 06:02|شناسه خبر: 4644 764 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه