امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۳۱:۰۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

cnn: رهبر ایران مذاکرات را مدیریت کرد/ رهبر ایران حق غنی‌سازی را گرفت

راه ملت، پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی CNN آمریکا نوشت: در جریان مذاکرات اخیر هسته‌ای، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم ایران، فرایند مذاکرات را از نزدیک توسط تیمی از مشاوران اعم از دانشمندان هسته‌ای، حقوق‌دانان و کارشناسان، مدیریت می‌کرد. این پایگاه با انتشار مقاله‌ای افزوده است: رهبر معظم ایران موفق شد حق غنی‌سازی اورانیوم را بگیرد و […]

راه ملت، پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی CNN آمریکا نوشت: در جریان مذاکرات اخیر هسته‌ای، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم ایران، فرایند مذاکرات را از نزدیک توسط تیمی از مشاوران اعم از دانشمندان هسته‌ای، حقوق‌دانان و کارشناسان، مدیریت می‌کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای فرایند مذاکرات اخیر را مدیریت کرد/ رهبر ایران حق غنی‌سازی را گرفت

این پایگاه با انتشار مقاله‌ای افزوده است: رهبر معظم ایران موفق شد حق غنی‌سازی اورانیوم را بگیرد و کشورش را به سطح مؤثرترین کشورهای نفتی در جهان برساند و تحریم‌های تحمیلی را بردارد و علاوه بر این، دروازه‌ها را به سوی ائتلاف‌های جدید در سطح منطقه بگشاید و تنش‌ها را از طریق اعتمادسازی حل‌وفصل کند.

در ادامه این مقاله که به قلم “علی شهاب” نگاشته شده، آمده است: در زمانی که چهره اسلام به دست اعمال غیرانسانی داعش در حال تخریب است، ولی فقیه توانسته نمونه‌ای متفاوت از همزیستی با طرف‌هایی را که ایران با آنان اختلاف دارد، به نمایش بگذارد.

وی می‌افزاید: این مرد کسی است که وقتی کوفی عنان، دبیرکل وقت سازمان ملل به دیدار او رفته بود، نقشه ائتلاف‌های انتخاباتی در غنا به عنوان کشور محل تولد عنان را طوری شرح داده بود که وی را از حجم اطلاع وی از مسائل بین‌المللی شگفت‌زده کرده بود؛ یا حتی همین پریروز که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد که فتوایی که [آیت‌الله]خامنه‌ای در مورد تحریم بکارگیری سلاح هسته‌ای صادر نموده، بیانگر التزام تهران به توافقات هسته‌ای است.

این مقاله سپس به ویژگی‌های منحصربه فرد رهبر انقلاب اشاره کرده و می‌نویسد: برخلاف تصویر تندروانه و مرتجعانه‌ای که رسانه‌های غربی تلاش دارند بسازند، رهبر ایران، شخصیتی پراگماتیست، پرحوصله در فرایندهای مذاکراتی و برخوردار از دوراندیشی در هنگام دشواری‌ها و نرمش در صورت لزوم است.

در ادامه این مقاله آمده است: بسیاری نمی‌دانند که از شروط انتخاب ولی فقیه بر اساس قانون اساسی ایران، تسلط وی به مسائل روز در همه حوزه‌هاست و اینکه اعلم به احکام و موضوعات فقهی یا مسائل سیاسی و اجتماعی یا دارای مقبولیت عامه باشد که در این راستا باید گفت رهبر ایران، مسلط به پنج زبان رایج بین‌المللی است و تخصص وی در زمینه‌های متعدد از علوم دینی گرفته تا علوم پیشرفته نظامی و استراتژیک، اعجاب‌آور است.

آیت‌الله خامنه‌ای فرایند مذاکرات اخیر را مدیریت کرد/ رهبر ایران حق غنی‌سازی را گرفت

این مقاله می‌افزاید: تسلط عجیب رهبر ایران به ریزترین ویژگی‌های جغرافیایی، در حمایت محوری ایران از موضوعاتی مانند فلسطین و لبنان و نیز پرونده‌های برخوردار از حساسیت بالا مانند پراکندگی نیروی دریایی و رصد ریزترین تحرکات آرام نظامی طرف مقابل اثرگذار بوده است. همزمان وی سرنخ تمامی مسائل داخلی ایران را در دست دارد و در توزیع مراکز قدرت با رضایت سران دولت و نظام نیز تبحر ویژه‌ای دارد که این ویژگی را طی سال‌های پس از انتخابات ۸۸ می‌توان آشکارا دید.

وی می‌نویسد: در یک تصویرگری ظالمانه تلاش می‌شود از رهبری عالی ایران، چهره‌ای اتوکراتیک به نمایش گذاشته شود حال آنکه نظام حکومتی ایران چه بخواهیم چه نخواهیم نوعی منحصربه‌فرد از دموکراسی است که بر افزارهای انتخاباتی و قوانین و ساختارهایی متکی است که بسیاری از کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج فارس از آن بی‌بهره‌اند.

نویسنده این مقاله با اشاره به تسلط رهبر انقلاب به حوزه‌های مختلف ادامه می‌دهد: یک مسؤول ایرانی در حاشیه مشارکت من در یکی از همایش‌ها می‌گفت که [آیت‌الله] علی خامنه‌ای سی سال پیش در دیداری به او توصیه کرده بود که نوشته‌های ژان ژاک روسو را مطالعه کند.

وی می‌افزاید: ولی فقیه همواره جلسات ادبی دارد که در آن نویسندگان و شعرا و ادبا حضور می‌یابند و در آن، تسلط او بر شعر عرفانی و بعضاً ادبیات انگلیسی بخصوص مؤلفات شکسپیر از دید دیگران مخفی نمی‌ماند.

این مقاله به آشنایی ایشان با موسیقی اصیل ایرانی، نقد سینما و تلویزیون و همزمان مدیریت دفتر رهبری و مکاتبات اداری و.. اشاره کرده و می‌نویسد: قانون اساسی ایران تصریح دارد که « در زمان غیبت حضرت ولی عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ در جمهوری اسلامی ایران ولایت امر و امامت امت بر عهده فقیه عادل و با تقوا، آگاه به زمان، شجاع، مدیر و مدبر است..»

منتشر شده در :2015/04/05 - 08:04|شناسه خبر: 7452 696 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه