امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۸:۰۱:۰۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استاندار کهگیلویه وبویر احمد: بیسوادی مانع بزرگی برای استان

وی گفت: وقتی همه استان ادعای با استعدادی دارند چرا در قبولی کنکور رتبه‌های خوبی در قبولی نداریم و این مسئله را باید پیگیری کنیم.

راه ملت، استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و پالایش ۱۳ هزار و ۹۸۰ نفر والدین بی‌سواد دانش آموزان خبر داد و گفت: تعداد اولیاء بی‌سواد شناسایی شده در استان ۶ هزار و ۵۲۷ نفر است که ۲ هزار و ۸۳۲ نفر آن‌ها را تحت پوشش قرار دادیم.

سید موسی خادمی در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: آموزش و پرورش استان در سال ۹۳ در زمینه‌های مختلف حائز رتبه شد که  نشان از فعالیت‌ها و اقدامات خوب و تحرک در این نهاد فرهنگی و آموزشی است.

وی به اثرات منفی بی‌سوادی در دنیای امروزی اشاره کرد و افزود: بی‌سوادی یکی از معضلات مهم در کشورها بوده که هرچه بی‌سوادی بیشتر باشد انتخابات سیاسی ضعیف‌تری صورت می‌گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بیش از ۱۰ میلیون بی‌سواد در کشور وجود دارد که عدد خیلی بالایی است و یک مانع جدی تلقی می‌شود و هم اکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ۱۰۰ هزار نفر بی‌سواد وجود دارد که این میزان مانع بزرگی برای استان است.

خادمی تصریح کرد: بخش نگران کننده‌ای از آمارهای کنکور منتشر شده در سال ۹۳ را داریم و در سال گذشته در زمینه قبولی های کنکور وضع مناسبی را نداشتیم  که امیداوریم با تدابیر جدی این مشکل در سال جاری برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه این استان دارای استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی است گفت: وقتی همه استان ادعای با استعدادی دارند چرا در قبولی کنکور رتبه‌های  خوبی  در قبولی نداریم و این مسئله را باید پیگیری کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اگر استان بخواهد در دیگر مولفه‌ها موفق باشد باید علت پایین بودن رتبه کنکور در استان را بررسی کرد و تلاش برای آموزش و مؤلفه‌ها در این حوزه باشد تا به نتیجه مطلوب برسیم تا این جایگاه را عوض نکنیم و نمی‌توانیم  این انتظار را داشت که در دیگر جایگاه‌ها رتبه خوبی داشته باشیم.

خادمی عنوان کرد: برای پرداخت هزینه‌ها و منابع مالی سواد آموزی مشکلی وجود ندارد و باید کارهای ابتکاری و نرم‌افزاری انجام داد و با همکاری و حمایت  فرمانداران و بخشداران بتوان میزان بی‌سوادی را نیز کاهش داد.

منتشر شده در :2015/04/08 - 09:04|شناسه خبر: 7596 698 بازدید
گزارش خطا:
برچسب ها:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه