امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۲۹:۲۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اشتغال به کار ۹۱۴ زندانی زندان های کهگیلویه وبویراحمد

مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد از اشتغال به کار ۹۱۴ نفر از زندانیان واجدالشرایط در بخشهای مختلف کارگاهی ، نشسته و اعزام به کار در سال گذشته خبر داد.

به گزارش راه ملت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان کهگیلویه‌وبویراحمد، مدیر کل زندان ها با اعلام این خبر گفت: اشتغال یکی از ضرورت‌های اجتماعی کردن افراد زندانی است،بیکاری از عمده‌ترین دلایل وقوع جرم در جامعه است که با توسعه فعالیت‌های حمایتی به ویژه در بخش اشتغال برای زندانیان و خانواده‌های آنان نقش بسزایی در توسعه سلامت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: توسعه واحدهای اشتغال جزو دستورکار مراکز اشتغال زندانیان استان قرار دارد لذا داشتن مهارت سبب ارتقای شخصیت و جایگاه زندانیان شده و در مراحل بعدی زندگی می‎توانند منبع درآمدی برای خود و خانواده فرد زندانی باشد.

بیژنی افزود: مصمم هستیم تا در موضوع اشتغال زندانیان در بخشهای مختلف در مسیر باز اجتماعی کردن آنان اهتمام جدی داشته باشیم.

مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: هم اکنون کارگاههای پرورش قارچ خوراکی، تولید ظروف یک بار مصرف با مشارکت بخش خصوصی و اشتغال نشسته برای تولیدات آثار صنایع دستی ، اشتغال زندانیان در صنایع غذایی و کارگاههای بیرون از زندان و … موجب فراهم شدن زمینه اشتغال زندانیان شده است.

وی در ادامه بیان داشت: توسعه فعالیت اشتغال در سال گذشته ۱۰۰درصد برش های تعیین شده از سوی سازمان زندانهای کشور را در مراکز ندامتگاهی استان محقق کرده است.

منتشر شده در :2024/03/27 - 12:03|شناسه خبر: 90571 39 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه