امروز :جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۶:۱۳:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تصویب تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در استان

در جلسه امروز ستاد بحران کهگیلویه‌وبویراحمد تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در این استان تصویب شد.

راه ملت :در جلسه امروز ستاد بحران کهگیلویه‌وبویراحمد تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در این استان تصویب شد.

 صبح امروز ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار و سایر دستگاه‌های عضو ستاد بحران استان با بررسی چند دستور برگزار شد.

پژمان نیک‌اقبالی در ابتدای این جلسه به خشکسالی‌های اخیر در استان و آماده‌باش دستگاه‌های عضو ستاد بحران برای مقابله با آتش‌سوزی در جنگل‌ها اشاره کرد و گفت: سال گذشته آتش‌سوزی ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طبق قانون دستگاه‌های عضو خدمات سفر و عضو ستاد بحران، بسیج و سپاه موظفند در زمان آتش‌سوزی پای کار باشند که به جز چند دستگاه‌ بسیج، فرمانداری‌، هلال‌احمر و منابع طبیعی دستگاه‌ دیگری در موقع بحران همکاری لازم را انجام نداده است.

نیک اقبالی تصریح کرد: دستگاه‌های عضو ستاد بحران و سایر دستگاه‌ها در مواقع آتش‌سوزی باید در جنگل‌ها در اختیار فرماندار به عنوان رئیس بحران شهرستان‌ها باشند و به آنها کمک کنند.

وی خواستار استفاده از نیروهای بومی مناطق شد و افزود: با توجه به خشکسالی اخیر، گرم بودن هوا، پوشش وسیع جنگل‌ها و اعتبار ضعیف ستاد بحران برای مقابله با این پدیده لازم است از نیروهای بومی، دهیاران و شوراهای آموزش دیده در این خصوص استفاده شود.

این مسئول بیان کرد: با توجه به محدودیت هلال‌احمر استان در استفاده از بالگرد هوایی در زمان وقوع آتش‌سوزی این اداره در بحث اعزام نیروها در مواقع اضطراری به ما کمک کند.

نیک‌اقبالی خواستار برآورد خسارت آتش‌سوزی جنگل‌ها شد و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند میزان برآورد خسارت در جنگل‌ها را در کمترین زمان ممکن و با دقت به ستاد بحران استان اطلاع دهند تا بتوانیم اعتبارات لازم و میزان خسارت وارد شده از مرکز را دریافت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر استفاده از ظرفیت عشایر استان برای مقابله با آتش‌سوزی تأکید کرد و گفت: آموزش دقیق برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی و مقابله با آن به عشایر داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ریزگردها هم اشاره کرد و گفت: گرد و خاک که به استان وارد می‌شود همه منشا خارجی دارند و تلاش دولت یازدهم و متولیان این امر در سازمان محیط زیست هم پیدا کردن راه‌کاری مناسب برای مقابله با این پدیده است.

این مسئول اضافه کرد: هواشناسی و سازمان محیط زیست از نظر علمی پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی داده شود.

نیک‌اقبالی آموزش همگانی برای مقابله با ریزگردها را مهم ارزیابی کرد و افزود: آموزش همگانی از طریق رسانه‌های استان، صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت مردم و محیط زیست در خصوص مسائل بهداشتی، استفاده از ماسک و سایر نکات بهداشتی داده شود.

معاون استاندار در ادامه به میزان غلظت گرد و غبار در شهرستان‌های گرمسیری استان اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های گرمسیری استان به دلیل مجاورت با استان خوزستان از درجه غلظت بیشتری برخوردار هستند که باید اعتبار در این زمینه به ستاد بحران اختصاص داده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان، افزایش دمای هوا و افزایش ریزگردها به فراخور وضعیت روزهایی که میزان آلودگی هوا در استان در مرز هشدار باشد برخی از روزها تعطیل خواهد شد.

این مسئول به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در استان اشاره کرد و یادآور شد: به دلیل گرد و غبار فراوان در استان و با هدف کاستن از بار ترافیکی، جلوگیری از ابتلاء مردم به انواع بیماری‌ها و افزایش بازتوانی نیروها و همچنین برای جلوگیری از افزایش مصرف برق در تابستان تعطیلی پنچ‌شنبه در طول ساری جاری در ستاد بحران تصویب شده و برای تصویب نهایی توسط معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری استان به تهران ارسال و در صورت موافقت پنج‌شنبه‌ها در استان تعطیل خواهد شد.

 

منتشر شده در :2015/05/31 - 05:05|شناسه خبر: 10230 684 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه