امروز :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۹:۵۲:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جزییات کاهش سهمیه سوخت خودروها اعلام شد

معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، جزییات کاهش سهمیه سوخت خودروهای دیزلی، وانت بارها و تاکسی های برون شهری را که از ابتدای اسفندماه سال جاری عملیاتی می شود، تشریح کرد.

معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، جزییات کاهش سهمیه سوخت خودروهای دیزلی، وانت بارها و تاکسی های برون شهری را که از ابتدای اسفندماه سال جاری عملیاتی می شود، تشریح کرد.

حسین هاشمی روز یکشنبه در نشست خبری با تشریح جزییات تغییر سهمیه برخی خودروها، اظهار داشت: وانت بارها با وجود اینکه تنها ۱۵ درصد ناوگان خودرویی کشور را به خود اختصاص می دهند، اما حدود ۳۰ درصد سوخت کشور را مصرف می کنند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد هدفمندی یارانه ها برای کاهش ۵ میلیون لیتر میزان مصرف وانت بارها، گفت: پس از ارایه فراخوان های متعدد برای شناسایی وانت بارهای فعال در حمل ونقل عمومی، از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار وانت بار تعداد ۹۵۰ وانت بار ثبت نام نکردند.

معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور ادامه داد: بر این اساس، سهمیه وانت بارهای ساماندهی نشده از اول اسفندماه به سهمیه عادی ۶۰ لیتری تغییر می کند.

هاشمی با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه فراخوان مجددی برای ثبت نام وانت بارها اعلام می شود که همه وانت بارهای ملزم به ثبت نام در آن هستند، اظهار داشت: وانت بارهایی که سهمیه سوخت آنها به سهمیه عادی تغییر می کند می توانند در اسفندماه اقدام به ثبت نام کنند تا پس از طی مراحل قانونی، سهمیه حمایتی آنها از ابتدای فروردین سال ۹۴ مجددا برقرار شود.

** کاهش سهمیه تاکسی های برون شهری از ۹۰۰ به ۷۵۰ لیتر
معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در خصوص ساماندهی کارت سوخت تاکسی های برون شهری نیز گفت: بر اساس مصوبه ای که از گذشته وجود داشت قرار بود که به طور موقت، میزان سهمیه تاکسی های برون شهری ۲۰ درصد افزایش یابد، اما این مصوبه موقتی، پایدار ماند و این تاکسی ها سهمیه مازاد دریافت می کردند.

هاشمی با بیان اینکه ۳۰ هزار تاکسی برون شهری کارت سوخت دریافت کرده اند، افزود: بر این اساس تصمیم گرفته شده است که سهمیه این تاکسی های برون شهری نیز از ابتدای اسفندماه به وضعیت سابق بازگردد.

وی گفت: سهمیه سوخت تاکسی های بنزین سوز از ۹۰۰ لیتر به ۷۵۰ لیتر و سهمیه سوخت تاکسی های دوگانه سوز برون شهری نیز از ۹۰۰ لیتر به ۵۰۰ لیتر کاهش می یابد.

**کاهش سهمیه خودروهای دیزلی
معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در ادامه با تشریح جزییات کاهش سهمیه خودروهای دیزلی، گفت: طبق بررسی های انجام شده، بیش از ۹۰ درصد خودروهای دیزلی، کمتر از ۸۰ درصد سهمیه روزانه گازوییل خود را مصرف می کنند.

هاشمی اظهار داشت: بر اساس مصوبات جدید، سهمیه خودروهای دیزلی زیر ۱۰ تن از روزانه ۶۰ لیتر به ۵۰ لیتر و خودروهای دیزلی ۱۰ تا ۲۰ تن از ۱۸۰ لیتر در روز به ۱۴۴ لیتر کاهش می یابد.

وی افزود: سهمیه خودروهای دیزلی ۲۰ تا ۳۰ تن از ۲۵۰ لیتر در روز به ۲۰۰ لیتر و خودروهای دیزلی ۳۰ تا ۴۰ تن از ۳۰۰ لیتر در روز به ۲۴۰ لیتر و خودروهای دیزلی ۴۰ تا ۵۰ تن از ۲۵۰ لیتر در روز به ۲۴۰ لیتر کاهش پیدا می کند.

معاون نوسازی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور خاطر نشان کرد: همچنین برای کارایی بیشتر خودروهای گازوییل سوز تصمیم گرفته شده است که زمان حق برداشت این خودروها از ۲ به ۳ روز افزایش یابد.

منتشر شده در :2015/02/15 - 05:02|شناسه خبر: 4033 586 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه