امروز :پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت : ۰۷:۴۹:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

هوشمندسازی مراکز اتفاقات برق کهگیلویه و بویراحمد/ نیازی به مراجعه حضوری به شرکت برق نیست

طرح هما (هوشمندسازی مرکز اتفاقات) به عنوان یکی از طرح‌های تحول توزیع در شرکت توانیر، طی سال جاری در شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد به اجرا درآمده است.

به گزارش راه ملت، جمال معتمدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح طرح هما گفت: رسالت طرح هما، مدیریت کاهش زمان خاموشی، رفع عیب و ایمن‌سازی مسیر تغذیه‌ی فیدرهاست که طی سال جاری توسط امور دیسپاچینگ شرکت به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: طرح هما موجب هوشمندسازی مراکز اتفاقات شده و در کل اهداف اصلی طرح هما شامل ایجاد رویه‌ی هوشمند، یکسان، استاندارد، مکانیزه کردن و هوشمندسازی عملیات رفع خاموشی است، همچنین با راه‌اندازی و استفاده از سامانه‌های خدمات غیر حضوری مشترکان، مراجعات حضوری به امورهای برق تابعه در روزهای کرونایی کاهش خواهد یافت.

به گفته‌ی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد؛ براساس پیش‌نویس دستورالعمل، با اجرایی شدن طرح هما، فعالیت‌هایی چون دریافت و پایش گزارش‌های خاموشی از درگاه‌های مختلف شامل تماس با سامانه‌ی۱۲۱ ، پورتال خدمات، اپلیکیشن موبایل و پیامک هوشمندسازی خواهد شد. تعیین هوشمند کلید قطع شده جهت تسریع در عملیات رفع خاموشی، تعیین اولویت‌بندی خاموشی و اعزام هوشمند اکیپ‌های حوادث و تعمیرات، تعیین مقادیر ENS و شاخص‌های قابلیت اطمینان بدون دخالت اپراتورها از دیگر مواردی است که با بهره‌برداری کامل از طرح هما، اجرایی خواهد شد.

معتمدی زاده، نظارت بر صحت عملیات رفع خاموشی مشترکین و اشکالات شبکه‌‌ی توزیع برق و مدیریت هوشمند فعالیت‌های میدانی و اکیپ‌های اجرایی جهت بهبود بهره‌وری و استفاده از منابع را از دیگر دستاوردهای طرح هما دانست.

وی گفت: هنگام رخداد خاموشی، مشترکین از طریق سامانه‌هایی چون سامانه‌ی مرکز تماس۱۲۱، سامانه‌ی نرم‌افزار اطلاع‌رسانی تلفن همراه، سامانه‌‌‌ی پیامک، پرتال یا وب‌سایت، ولتاژ و جریان رصد شده توسط کنتورهای فهام، جهت پیگیری وضعیت و اطلاع از زمان وصل خاموشی، درخواست رفع خاموشی خود را اعلام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه مدیریت کاهش زمان خاموشی، رفع خطر و ایمن‌سازی مسیر تغذیه‌ی فیدر برعهده‌ی امور دیسپاچینگ و اتفاقات برق شرکت‌های توزیع برق است و بخش بزرگی از اشکالات شبکه‌‌ی توزیع برق بر پایه‌ی گزارش‌های مشترکین و همچنین تجهیزات مانیتورینگ شبکه قابل شناسایی است و استفاده از الگوریتم‌های هوش ماشین باعث افزایش دقت و سرعت در خدمات‌رسانی و استفاده‌ی بهتر از منابع می‌شود.

معتمدی زاده گفت: با اجرای طرح هما، داده‌های مربوط به ثبت خاموشی با دقت و کیفیت بالا ثبت شده و شاخص‌های قابل اندازه‌گیری در جهت ارزیابی و شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد واحدهای اجرایی در حوزه‌‌ی مذکور در دسترس خواهد بود.

وی از اجرای طرح هما در مدیریت برق شهرستان های بویراحمد، گچساران و لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و خاطرنشان کرد:این طرح در شش شهرستان دیگر این استان هم اکنون در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، هزینه اجرای طرح هما در این شرکت را حدود یک میلیارد تومان عنوان و یادآورشد: مشترکین با استفاده از اپلیکشن موبایل برق من، پورتال شرکت توزیع نیروی برق استان با آدرس اینترنتی https://www.kbedc.ir/ و تماس با مرکز ۱۲۱ از این طرح استفاده مناسب داشته باشند.

معتمدی زاده گفت: اگر مشترکین برق در استان به این درگاه ها مراجعه کنند نیازی به حضور فیزیکی در شرکت را ندارند و می توانند درخواست های خود را از این طریق پیگیری کنند.

وی افزود: اجرای طرح هما در شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه های شرکت در راستای ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکین خود بوده و مشترکین بهتر و سریع تر می توانند نتیجه درخواست های خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، طول شبکه های برق فشار ضعیف و متوسط در این استان را حدود ۱۰ هزار کیلومتر ذکر و اظهارداشت: بیش از ۲۷۲ هزار اشتراک برق در این استان وجود داشته که حدود ۶۰ هزار اشتراک آن روستایی و مابقی در شهرهای استان هستند.

منتشر شده در :۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۲|شناسه خبر: 6239951 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه