امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۴:۴۹:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سیاست خارجی عربستان در منطقه تابع آمریکاست/حمله عربستان به یمن نشانه ترس آنها از نفوذ ایران است

رئیس موسسه فتوح اندیشه و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سیاست خارجی عربستان در منطقه تابع آمریکاست، گفت: حمله عربستان به یمن نشانه ترس آنها از نفوذ ایران است.

راه ملت، حجت الاسلام دکتر احمد رهدار، رئیس موسسه فتوح اندیشه و استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار زهک انلاین در خصوص حمله عربستان به یمن اظهار داشت: اساساً سیاست‌ خارجی دولت عربستان در تمام دهه‌های اخیر تابع متغیری از سیاست منطقه‌ای آمریکا در خاورمیانه بوده است.

حجت الاسلام دکتر احمد رهدار افزود: وجود یکی از مهم‌ترین پایگاه‌‌های نظامی آمریکا در عربستان می‌تواند به عنوان یکی از شواهد ادعای مذکور مطرح گردد.

رئیس موسسه فنوح اندیشه با اشاره به اینکه از ربع پایانی قرن بیستم، سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه معطوف به ایجاد دو کانون مذهبی (یکی یهود به مرکزیت اسرائیل و یکی بهائیت به مرکزیت ایران) بوده است،ادامه داد:با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امید آمریکا برای بهائی کردن ایران ناامید گشته و بهائیت به عنوان یک فرقه مذهبی خودساخته آمریکا تابع متغیری از منافع اسرائیل در منطقه خاورمیانه شد و در عوض، عربستان سعودی به عنوان کانونی مهیای بذرافکنی برای شبه‌دین‌های تحریفی انتخاب شد.

حجت الاسلام رهدار استاد حوزه و دانشگاه تاکنون هیچ مسأله‌ مورد نزاعی میان عربستان و آمریکا وجود نداشت است،بیان کرد: حتی در خصوص اسرائیل نیز سیاست خارجی عربستان به‌رغم ادعای ام‌القرای جهان اسلام بودن، همواره در هماهنگی با آمریکا صورت گرفته است.

شاگرد حضرت آیت الله مصباح یزدی خاطر نشان کرد: حمله عربستان به یمن به دنبال ترس مشترک آمریکا و عربستان و تابعین منطقه‌ای انها از نفوذ ایران و اندیشه انقلاب اسلامی آن در عمق سرزمین‌های عربی می‌باشد.

وی عنوان کرد: واقعیت این است که از سه سال قبل تاکنون جریان‌های فکری یمن به‌ویژه جریان شیعیان حوثی آن مستقیماً تحت آموزش و مشورت نیروهای ایرانی قرار گرفته‌اند و مخالفان ایران به غلط چنین می‌اندیشند که با حمله به یمن می‌توانند از عمق نفوذ استراتژیک ایران در آن‌جا بکاهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:با نگاهی به فلسفه تاریخ شیعی (که برآمده از آموزه‌های روایی می‌باشد)، وضعیت یمن در آخرالزمان تغییراتی ماهوی به نفع تشیع پیدا می‌کند. هرچند قائل به تطبیق زودهنگام روایات آخرالزمانی بر اتفاقات و مستحدثات نیستم، اما آرزو می‌کنم که تحولات کنونی یمن، تحقق آرزوی دیرین تشیع برای زمینه‌سازی ظهور منجی آخرین باشد.

منتشر شده در :2015/03/29 - 01:03|شناسه خبر: 7047 538 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه