امروز :جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۲۱:۰۸:۴۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته ۶ هزار فرصت شغلی برای خانواده های تحت پوشش این نهاد در استان ایجاد است.

 وی بیان کرد: در همین راستا از سال ۹۹ تا پایان ۱۴۰۰ افزون بر ۲ هزار و ۶۴ تخته گلیم از طریق مددجویان و همکاری مجریان کمیته امداد که آموزش های لازم را به این افراد ارائه داده بودند به بازار مصرف صادر شده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این میزان گلیم تولیدی مددجویان نهاد از طریق راهبران شغلی و کمیته اقتصادی کمیته امداد کشور به فروش رسید، تصریح کرد: این تعداد گلیم به ارزش ۱۰۵میلیارد ریال در بازار مصرف فروخته شده است.

 جلال فرد عنوان کرد: باید از ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد جهت رشد صنایع دستی استفاده کرد، تا این صنعت زیبا رونق لازم را به دست آورد.

وی گفت: در سال گذشته ۶ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد کهگیلویه و بویر احمد توسط این نهاد به وجود آمده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بخش عمده این اشتغال زایی از طریق صنایع دستی بوده است، خاطرنشان کرد: اشتغال زایی یکی از برنامه های محوری کمیته امداد می باشد که مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید فراوان کردند.

 وی بیان کرد: در راستای توانمندسازی خانواده ها بهترین اقدام اشتغال زایی است و این هدف در سرلوحه کار کمیته امداد کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد.

 وی افزود: هدف گذاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید حدود ۸ هزار و ۱۰۰ فرصت اجرای طرح و ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف خود است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی این میزان اجرای طرح و فرصت شغلی نسبت به سال گذشته اضافه کرد: در این خصوص اعتبار سال جاری نیز ۴ هزار میلیارد ریال برای هدف گذاری اشتغال زایی خانواده های تحت حمایت و گروههای هدف کمیته امداد پیش‌بینی شده است.

منبع: فارس

منتشر شده در :2022/05/24 - 01:05|شناسه خبر: 74362 39 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه