امروز :شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۹:۰۴:۳۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد به بیرون از شهرها انتقال داده شوند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: زندان‌های این استان به بیرون از شهرها انتقال داده شوند.

سیدموسی خادمی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور رئیس سازمان زندان‌های کشور و برخی دیگر از مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی وابسته به قوه قضاییه بیش از گذشته فعالیت خود را در استان گسترش دهند، اظهار کرد: زندان شاید بهترین و مناسبت‌ترین نوع مجازات به شمار بیاید اما این مجازات هزینه‌های سنگینی برای ملت و دولت به همراه دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر نظارت کامل دستگاه قضا به ورود و خروج زندانی از زندان تأکید کرد و افزود: جداسازی، آموزش و توانمند کردن زندانیان باید مورد توجه دستگاه قضا باشد که برای آموزش و ایجاد اشتغال زندانیان این استان نیازمند اعتبارات و همکاری سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور هستیم.

وی  با بیان اینکه نباید شخصی با یک جرم ساده وارد زندان شود به استاندارد‌سازی زندان‌ها اشاره کرد و ادامه داد: نظارت کامل بر زندانیان در زندان و بعد از آزادی و همچنین آموزش اشتغال به فرد زندانی موجب می‌شود فرد بعد از آزادی با داشتن مهارت جدید اشتغال به سوی جرم نرود و همین موضوع جامعه را از خطرات محافظت کند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه مدیران استان بیش از ۶۰ درصد وقت و انرژی خود را صرف جذب اعتبارات ملی کنند، تصریح کرد: در سطح کشور بیش از ۱۵ درصد اعتبارات استانی و ۸۵ درصد ملی است که در سال گذشته از ۴۲ هزار میلیارد بودجه عمرانی کشور ۳۷ هزار میلیارد آن ملی بود که لازم است تمام مدیران استان نسبت به جذب این اعتبارات تلاش خود را انجام دهند.

خادمی بیان کرد: کهگیلویه و بویراحمد از یک عقب‌ماندگی تاریخی برخوردار است که مدیران با کمک مسئولان کشوری در ارتقاء جایگاه این استان و کاهش محرومیت‌ها تلاش و همت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عدم برقراری تواضع در کشور را خطرساز دانست و گفت: عدم ایجاد تواضع در بین استان‌های کشور خطرات و مشکلاتی را در امنیت ملی کشور به همراه دارد که لازم است مدیران کشوری این موضوع مهم را مدنظر قرار داده و برای توسعه متوازن استان‌ها تلاش و حرکت کنند.

وی بیان کرد: استان به لحاظ ایجاد ساخت و ساز جدید و سایر زیرساخت‌ها در بحث زندان دست‌خالی است، ضمن اینکه زندان مرکزی یاسوج به لحاظ شهری و همچنین در مسیر توسعه فرودگاه در جایگاه نامناسبی قرار دارد که راه و شهرسازی استان میبایست برای جابه‌جایی زمین مناسبی در اختیار زندان یاسوج قرار دهد که در صورت جابه‌جایی این زندان و همچنین توسعه فرودگاه یاسوج پروازهای بالاتر از ITR در استان انجام می‌شود.

مقام ارشد اجرایی استان خواستار جابه‌جایی زندان شهرستان گچساران شد و ادامه داد: زندان این شهرستان دارای قدمتی ۴۰، ۵۰ ساله بوده که لازم است مکان این زندان به بیرون از شهر انتقال داده شود.

خادمی عنوان کرد: با مشارکت شرکت نفت گچساران زمین برای ساخت زندان جدید در این شهرستان خریداری و ساخت زندان با منابع شرکت نفت و گاز این شهرستان انجام می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ساخت زندان در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت خبر داد و خاطرنشان کرد: این زندان در حال ساخت و تجهیز است، ضمن اینکه ایجاد بازداشتگاه موقت در سایر نقاط استان نیاز است که در این خصوص اقدامات لازم توسط دادگستری استان و سازمان‌ زندان‌های کشور انجام شود.

منبع: فارس

 

منتشر شده در :2015/04/11 - 04:04|شناسه خبر: 7769 609 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه