امروز :سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۲۳:۰۷:۳۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

شبکه توزیع سیگار مکانیزه میشود/فروش برای افراد زیر ۱۸ سال محدود میشود

رییس برنامه ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران در عین حال بیان کرد: در این دستورالعمل به قوانین مرتبط با عرضه سیگار به صورت نخی یا سیگارهایی که رسمی نبوده و به صورت قاچاق وارد می‌شوند نیز پرداخته شده است.

راه ملت، رییس برنامه ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران گفت: بنا داریم شبکه توزیع خره‌فروشی سیگار را مکانیزه کنیم که احتمالا این موضوع ظرف سه هفته آینده نهایی می‌شود.
 علی اصغر رمزی اظهار کرد: کار کارشناسی و دستورالعمل مرتبط با مکانیزه کردن شبکه توزیع سیگار به صورت خرده فروشی با همکاری وزارت بهداشت در دستور کار است.

وی افزود:‌ با جلسات مشترکی که با امور اصناف و سایر بخش‌ها برگزار می‌کنیم این دستورالعمل که مبتنی بر قوانین و ضوابط عرضه خرده فروشی سیگار است به زودی تدوین و نهایی خواهد شد و پس از آن این موضوع از طریق حوزه معاونت بازرگانی داخلی وزات صنعت، معدن و تجارت به اتحادیه ها و مجامع امور صنفی منعکس می‌شود.

رمزی گفت:‌ به عنوان مثال قوانینی داریم که فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال را محدود یا ممنوع کرده که همه این موارد در قالب این دستورالعمل جمع بندی می‌شود و واحدهای صنفی ملزم به رعایت آن خواهند بود.

رییس برنامه ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران در عین حال بیان کرد: در این دستورالعمل به قوانین مرتبط با عرضه سیگار به صورت نخی یا سیگارهایی که رسمی نبوده و به صورت قاچاق وارد می‌شوند نیز پرداخته شده است.

ارائه پروانه مخصوص به خرده فروشان سیگار

رییس برنامه ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران همچنین با بیان اینکه در حال حاضر خرده فروشی‌ها مجوز مخصوصی برای فروش دخانیات ندارند، گفت: اغب این مراکز روزنامه‌فروشی، سوپرمارکت ها یا اغذیه فروشی هستند که در تلاش هستیم پروانه‌ای خاص برای خرده فروشان سیگار تهیه و تدوین کنیم که بر این اساس فروشندگان مجزا برای خرده فروشی سیگار فعالیت خواهند کرد و وضعیت نابسامان فعلی در بخش توزیع سیگارخرده فروشی برطرف می‌شود.

وی همچنین مصرف دخانیات در کشور را براساس برآوردها ۶۰ میلیارد نخ اعلام کرد و گفت: طبق آمار اعلامی ازسوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این رقم ۵۵ میلیارد نخ است. /ایسنا

منتشر شده در :2015/04/27 - 11:04|شناسه خبر: 8762 595 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه