امروز :جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ساعت : ۱۳:۱۱:۲۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عدم پذیرش استعفای منتخب اول شورای شهر دهدشت

شورای شهر دهدشت با استعفای یکی از اعضای این شورا به دلیل کاندیداتوری در انتخابات مجلس موافقیت نکرد به گزارش راه ملت، جلسه شورای اسلامی شهر دهدشت با موضوع بررسی استعفای یکی از اعضای این شورا امشب در سالن کنفرانس شورای شهر برگزار شد. در این نشست که با حضور تمامی اعضا و اصحاب رسانه […]

شورای شهر دهدشت با استعفای یکی از اعضای این شورا به دلیل کاندیداتوری در انتخابات مجلس موافقیت نکرد

به گزارش راه ملت، جلسه شورای اسلامی شهر دهدشت با موضوع بررسی استعفای یکی از اعضای این شورا امشب در سالن کنفرانس شورای شهر برگزار شد.

در این نشست که با حضور تمامی اعضا و اصحاب رسانه برگزار شده بود پس از طرح موضوع توسط داورپناه رئیس شورای شهر، استعفای سهراب حجت‌خواه منتخب اول شورای شهر دهدشت براساس آیین نامه داخلی شورای شهر طرح و مورد بررسی قرار گرفت.

امیررضا خوش آیین با بیان این‌که به استناد ماده ۱۱ آیین نامه داخلی شورای شهر هر کدام از اعضای شورا می‌توانند از مقام خود استعفا دهند اظهار کرد: اما استعفا شرایطی دارد که باید رعایت شود.

عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه پذیرش استعفا باید با موافقیت اکثریت آراء صورت گیرد افزود: طبق ماده ۱۲ این آیین نامه عضو مستعفی باید تقاضای استعفای خود را با ذکر دلایل به هیئت رئیسه شورا تقدیم کند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای عالی استان‌های کشور تصریح کرد: متن استعفای حجت‌خواه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت سال جاری تقدیم هیئت رئیسه شده بود و طبق قانون امروز در نخستین جلسه علنی شورای شهر مورد طرح و بررسی قرار می‌گیرد.

خوش آیین دلایل طرح شده در متن استعفای این عضو شورای شهر را ادامه تحصیل در مقطع دکترا و بیماری همسر عنوان و تصریح کرد: به گفته حجت‌خواه به دلایل مذکور امکان ادامه همکاری در شورای شهر و تداوم خدمت به مردم برای وی مقدور نبود و خواهان موافقت شورای شهر با این استعفا شده است.

در ادامه این نشست سهراب حجت‌خواه که در متن کتبی ارائه شده صرفا به دلیل ادامه تحصیل و بیماری همسر تقاضای استعفا داده بود در اظهارات شفاهی خود اما دلایل دیگری عنوان کرد که نتوانست نظر اعضای شورا مبنی بر پذیرش استعفای خود را جلب کند.

وی شرکت در انتخابات را مهمترین دلیل از استعفا عنوان و تصریح کرد: هدف من از استعفا کاندیداتوری در انتخابات مجلس بود، متهی به دلیل این‌که حدس می‌زدم و به یقین هم رسیدم که سنگ‌اندازی‌هایی در این مورد شده و می‌شود و تعدادی از اعضای شورا را گروه‌های پشت پرده به شدت تحت فشار قرار دادند که با استعفای بنده مخالفت کنند در متن کتبی استعفا این دلیل را نیاوردم.

وی افزود: می‌دانستم که چه سنگ‌اندازی‌هایی خواهد شد و واقعیت این است که هدف اصلی من شرکت در انتخابات مجلس است. تنها دلیلی که مکتوب مطرح نکردم همان سنگ‌اندازی‌هایی بود که شده و یقین دارم که می‌شود

حجت‌خواه خاطرنشان کرد: غیر از این مشکلاتی هم در شورا داشته و دارم ولی هدف نهایی این بوده البته در کنارش ممکن است مشکلات دیگری هم وجود داشته باشد.

* سنگ‌اندازی اعضای شورا در کاندیداتوری حجت‌خواه

دست‌های پشت پرده و سنگ‌اندازی اعضای شورای شهر دلیل محکمی بود که سهراب حجت‌خواه در زمان دو دقیقه‌ای بیان سخنان خود چندین بار بر آن تاکید و تکرار کرد

در خلال سخنان حجت‌خواه دلیل شفاهی وی از سوی اعضای شورا از جمله خوش‌آیین و جهادگر با مخالفت مواجه و اعلام شد که گفته‌های وی با متن کتبی مغایرت دارد. حجت‌خواه در پاسخ ضمن تکرار هدف اصلی بیان داشت: مشکلاتی هم در شورا داشته و دارم اما هدف نهایی شرکت در انتخابات مجلس است.

خداکرم جانجان به عنوان یکی از مخالفین استعفای این عضو شورای شهر با رفیع خواندن جایگاه شورا گفت: جا دارد اندیشه‌ها و معیارها طبق صداقت بیان شود.

عضو شورای شهر دهدشت با بیان اینکه این مهم از سوی آقای حجت‌خواه رعایت نشده است افزود: در طرح استعفای وی صداقت به چشم نمی‌خورد.

وی در ادامه تصریح کرد: حجت‌خواه به عنوان نفر اول شورای شهر با هفت هزار رای انتخاب شده و این مردم از منتخب شورا انتظار رسیدگی به مشکلات دارند.

* تناقض در دلایل استعفای حجت‌خواه فریب سیاسی است

جانجان با اشاره به دلایل کتبی استعفا و عدم سنخیت با بیان شفاهی مستعفی با بیان اینکه احساس می‌کنم این اندیشه یک فریب سیاسی است افزود: اگر آقای حجت‌خواه مشکلات خانوادگی دارد و بنا به این دلیل قصد کناره‌گیری از شورا دارد ما هشت عضو دیگر شورا حاضریم در کنار هم تا زمان رفع مشکلات نامبرده انجام وظیفه کنیم.

در ادامه رسیدگی به این موضوع پس از درخواست چند باره خوش‌آیین مبنی بر ارائه نظر مخالف یا مخالفین هیچ کدام از دیگر اعضای شورا مایل به اظهارنظر نبودند و رسیدگی به استعفا به رای‌گیری بدون حضور خبرنگاران کشید.

خوش‌آیین در گفت‌وگو با فارس از رد استعفای عضو شورای شهر خبر داد و گفت: به دلیل مغایرت گفته‌های شفاهی وی با درخواست کتبی استعفای حجت‌خواه پس از رای‌گیری با ۴ رای موافق و ۵ رای مخالف مورد پذیرش واقع نشد.

منتشر شده در :2015/06/08 - 11:06|شناسه خبر: 10552 814 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه